Ciekawe

Wózki spacerowe – zapewnij maluchowi komfort!

1.21KViews

Olbrzymia ilość wózków spacerowych na polskim rynku sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji o kupnie jest praktycznie niemożliwe. Młodzi rodzice często porównują liczne modele szukając najlepszej opcji. Na jakie elementy zwracać baczną uwagę podczas wyboru wózka dla naszego dziecka?

Idealny wózek spacerowy – czyli jaki?

W opinii wielu rodziców idealny wózek spacerowy powinien być przede wszystkim wygodny, łatwy w prowadzeniu, bezpieczny dla dziecka i elegancki. Współcześnie producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektując wózki nie tylko zwrotne, ale również modne. Podczas wyboru konkretnego modelu powinniśmy myśleć jednak przede wszystkim o wygodzie i bezpieczeństwie. Lekka, aluminiowa rama wózka spacerowego sprawi, że konstrukcja będzie znacznie lżejsza i łatwiejsza do składania, przenoszenia. Wózki spacerowe muszą być składane – dzięki temu bez trudu zmieścimy je do bagażnika samochodu.

Spacery nie tylko po chodnikach

Nowoczesne wózki spacerowe wyposażane są w doskonały system zawieszenia i amortyzacji oraz trwałe koła (np. piankowe) w szerokiej osi obrotu. Takie rozwiązania sprawiają, że rodzic z dzieckiem mogą zejść z utartych szlaków chodnikami i spacerować po łąkach, parkach czy ścieżkach leśnych. Doskonałe parametry techniczne wózka sprawiają, że żadna droga nie będzie trudna do przejechania i możliwe stanie się poznawanie wspólnie z dzieckiem nowych miejsc.

Elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i wygodę

O komfort i bezpieczeństwo malucha dbają przede wszystkim pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji, pas krokowy oraz barierka bezpieczeństwa. Wygodne, profilowane siedzisko tapicerowane jest tkaniną odporną na ścieranie czy wnikanie brudu, istnieje możliwość jego regulacji.

micro.pl zobacz naacotruck.com