Zdrowie i Uroda

Bielizna wyszczuplająca dla młodej mamy

878Views

Współczesne kanony piękna są bezlitosne dla kobiet. Gwiazdy już kilka tygodni po porodzie prezentują nienaganną sylwetkę. Nic dziwnego, że większość kobiet popada przez to w spore kompleksy. Ale od czego jest bielizna wyszczuplająca? Dzięki niej możemy mieć talię w mgnieniu oka.

Dlaczego warto nosić bieliznę wyszczuplającą po porodzie?

Letnia garderoba bezlitośnie obnaża mankamenty naszej sylwetki. A młode mamy popadają przez to w ogromne kompleksy. Bielizna wyszczuplająca nie tylko maskuje zbędne kilogramy, ale przede wszystkim podnosi naszą pewność siebie. Bez problemu mogą założyć krótką sukienkę czy jeansy, które nosiły przed ciążą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bielizny korygującej?

Bielizna modelująca dobrej jakości nie jest tania, dlatego musimy dobrze przemyśleć każdy zakup. Sprawdźmy, czy nas nie uciska, czy dobrze układa się na naszej sylwetce czy nie odznacza się pod ubraniem. Bielizna korygująca musi być dobrze dopasowana. Zbyt luźna najzwyczajniej w świecie nie spełni swojego zadania. Natomiast wybierając za mały gorset czy majtki uwydatnimy każdą dodatkową fałdkę na naszym ciele, a więc osiągniemy efekt odwrotny od zamieszonego.

Bardzo ważne jest aby bielizna była wygodna. Przecież będziemy miły ją na sobie przynajmniej przez kilka godzin w ciągu dnia. Mały dyskomfort w przymierzalni może po całym dniu stać się naprawdę nieznośny… Prawdopodobnie taka źle dopasowana bielizna bardzo szybko wyląduje na dnie naszej szafy, ponieważ nigdy więcej jej nie włożymy. Będziemy na siebie złe, że zmarnowałyśmy mnóstwo pieniędzy.

A zatem jak dobrać odpowiedni rozmiar i fason?

Najlepiej udać się do dobrego sklepu z bielizną. Sprzedawczyni dobrze nas wymierzy i pomoże wybrać odpowiedni model. Nie zapomnijmy wspomnieć, że jesteśmy młodymi mamami. W takiej sytuacji niektóre fatałaszki będą dla nas całkowicie nieodpowiednie. Na przykład obcisła halkę czy sznurowany gorset trudno nam będzie zdjąć do karmienia…

Jeśli chcemy kupować bieliznę modelująca przez internet to upewnijmy się, że po przymierzeniu możemy ją bez problemu zwrócić. Wybierajmy renomowane sklepu, dzięki temu nie narazimy się na zakup podróbki słabej jakości.

Podsumowując bielizna wyszczuplająca nie rozwiąże na stałe naszych problemów z sylwetką. Do tego potrzeby jest czas, odpowiednia dieta i ćwiczenia. Ale dzięki dobrze dobranej bieliźnie modelującej młode mamy mogą choć na chwile pozbyć się swoich kompleksów, a przez to mają zdecydowanie więcej motywacji do walki o powrót do figury sprzed ciąży…