Dom i Wnętrze

Okna drewniane hitem w budownictwie

438Views

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób wymieniająca okna decydowała się na modele osadzone w plastikowych ramach. Dzisiaj lekkie, białe okna z ramami PCV coraz częściej wypierane są przez modele wykonane z naturalnego surowca – drewna. Dlaczego okna drewniane w wielkim stylu wróciły do łask? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Stylowe i ponadczasowe okna drewniane

Okna drewniane są piękną ozdobą wnętrz i fasady budynków. Nieregularnie usłojone profile wnoszą do wnętrza ciepło i naturalność. Drewno pięknie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, surowymi aranżacjami, jak i wnętrzami inspirowanymi klasyczną elegancją.

Okna z drewnianymi profilami są nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne. Modele produkowane według nowoczesnych standardów osiągają doskonałe parametry i mogą być montowane w budynkach energooszczędnych. Surowiec ma dużą odporność mechaniczną, więc wykorzystywany jest do produkcji wielkoformatowych przeszkleń z wąskimi profilami. Drewniana stolarka doskonale sprawdza się w dobrze nasłonecznionych, ciepłych miejscach.

Inwestycja na lata

Okna drewniane są znacznie bardziej trwałe niż tańsze odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Eksperci zaznaczają, że starannie pielęgnowane ramy drewniane mogą służyć w nienagannym stanie nawet 50-60 lat. Aby ramy zachowały swoją świeżość i parametry, należy poświęcić im nieco uwagi. Podstawą pielęgnacji drewnianych ram jest ich impregnacja specjalnymi środkami zapobiegającymi wnikaniu wody.

Okna drewniano-aluminiowe

Ciekawą alternatywą dla okien wykonanych w całości z drewna są modele z nakładkami aluminiowymi. Metalowe elementy znajdujące się na zewnątrz nie wymagają wykonywania żadnych zabiegów, są odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, a utrzymanie ich w nienagannej czystości nie przysparza żadnych trudności.

 

 

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url zobacz