Dom i Wnętrze

Nowoczesne materace – jaki model okaże się najlepszy?

800Views

Wybór materaca do spania nie powinien być dziełem przypadku – odpowiednio wybrany materac wpływa bezpośrednio na jakość snu, zdrowie wypoczywającego, samopoczucie po przebudzeniu. Kupując materac, koniecznie zwracajmy uwagę na jego wymiary oraz wypełnienie.

Jaki materac wybrać?

Szeroki wybór materaców na polskim rynku sprawia, że dobranie odpowiedniego modelu jest dzisiaj naprawdę proste. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiary – materace 80×200 oraz 90×200 cm dedykowane są do wąskich łóżek, również do łóżek dla dzieci i nastolatków. Szersze materace w rozmiarach 100×200, 140×200 czy nawet 200×200 cm dedykowane są do większych łóżek, nierzadko są one też uzupełnione o innowacyjne pianki i warstwy. Materace wypełnione są zróżnicowanymi materiałami – mogą być to elastyczne pianki, ale też sprężyny bonellowe czy kieszeniowe. Wewnątrz materaców stosowane są też maty kokosowe, których zadaniem jest przede wszystkim usztywnienie struktury materaca, ale też wychwytywanie wilgoci. Materace wykończone są miękkimi pokrowcami, wykonywanymi najczęściej z grubszej bawełny z domieszkami innych włókien. Atutem jest fakt, że pokrowiec może zostać zdjęty i wyprany w pralce, co zapewni jego świeżość.

Materace lateksowe – idealne dla alergików

Szukając materaca odpowiedniego dla osób z alergią, warto zwrócić uwagę na materace lateksowe. Nowoczesne materace tego typu to produkty najwyższej klasy – pianka lateksowa, ze względu na swoją strukturę, minimalizuje rozwój roztoczy i grzybów, co niebagatelnie wpływa na jakość snu. Materace z wykorzystaniem pianki lateksowej mogą być klasycznymi materacami piankowymi, jak również materacami sprężynowymi. Materac lateksowy sprawi, że sen będzie spokojniejszy, a użytkownik nie będzie niepokojony atakami kaszlu czy kataru.

 

 

https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ live url live url