Dom i Wnętrze

Meble kuchenne – informacje praktyczne

1.13KViews

Stworzenie nowej kuchni nie jest dzisiaj trudne – do dyspozycji mamy nie tylko niezliczone kolekcje meblowe, ale też architektów i projektantów, którzy podsuwają niezwykle ciekawe rozwiązania. Jakie kuchnie są dzisiaj najmodniejsze? W jaki sposób wydobyć potencjał danego wnętrza?

Najmodniejsze trendy kuchenne 2023

Kuchnia w roku 2023 musi być miejscem, w który, nie tylko przygotowujemy posiłki, ale też takim, w którym czujemy się komfortowo. Kuchnie są funkcjonalne, estetyczne, ale też wygodne. Szukając inspiracji na praktyczną i elegancką kuchnię, warto wykorzystać trend na nowoczesne wnętrza. Nowoczesne kuchnie to zwarte bryły, w których najczęściej klasyczne uchwyty zastąpione są głębokimi frezami. Gładkie, lśniące fronty skutecznie odbijają światło, dzięki czemu niewielkie kuchnie wydają się być optycznie większe. Inną propozycją są kuchnie w kolorze – projektanci chętnie proponują niebanalne wnętrza w kolorach butelkowej zieleni, ale też turkusu, granatu, czerwieni. Takie kuchnie z pewnością będą zwracać uwagę.

Jak wykorzystać potencjał kuchni?

Chcąc jak najlepiej wykorzystać przestrzeń kuchni, warto sięgnąć po rozwiązania rekomendowane przez projektantów i architektów. Jednym z nich są segmenty kuchenne, czyli kolekcje, które pozwalają na idealne zabudowanie ściany kuchni i wykorzystanie jej pełnego potencjału. W takim wariancie brana jest pod uwagę zabudowa pod sam sufit – w ten sposób tworzy się nie tylko eleganckie wnętrze, ale przede wszystkim: wiele przestrzeni do przechowywania przyborów kuchennych. Pełna zabudowa wykorzystuje praktycznie wszystkie dostępne elementy kolekcji meblowych: zarówno szafki stojące, szafki wiszące, witryny, słupki, regały, kosze cargo. Nie brak tu również mebli pod zabudowę sprzętów AGD.

Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz wiecje https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/