Zdrowie i Uroda

Pierwsze zmarszczki po trzydziestce. Skorzystaj z liftingu bez skalpela

20Views

Dopiero co obchodziłaś trzydziestce urodziny, a na Twojej twarzy pojawiły się już pierwsze zmarszczki, które odbierają Ci radość życia? Głowa do góry! Z pomocą nowoczesnych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej możesz się ich skutecznie pozbyć bez ingerencji chirurgicznej. Przedstawiamy zabiegi liftingu bez skalpela polecane przez ekspertów.

Lifting HIFU, czyli odmładzanie ultradźwiękami

Ultradźwięki HIFU pozwalają na napięcie i ujędrnienie skóry bez naruszenia ciągłości naskórka. Docierają głębiej w skórę niż fale radiowe czy laser – nie tylko do skóry właściwej, ale też tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Działanie liftingu HIFU koncentruje się na stymulacji regeneracji kolagenu w skórze, czego efektem jest napięcie i uniesienie opadających tkanek. Jest to zabieg termiczny, co oznacza, że powoduje rozgrzanie tkanki do temperatury 65-75°C. Obejmuje najczęściej linię żuchwy, szyję i górną część twarzy. W zabiegach na twarz wykorzystuje się głowice o głębokości działania 1,5, 3,0 oraz 4,5 mm. Przebudowa termiczna skóry może trwać do około 2-3 miesięcy i po tym czasie widoczne są dopiero ostateczne rezultaty zabiegu.

Lifting laserowy, czyli odmładzanie twarzy światłem

Inną metodą liftingu bez skalpela, polecaną m.in. przez ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, jest odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym. Urządzenia te nie powodują znacznego podgrzania skóry, dlatego nazywane są zimnymi laserami. Aplikacja energii w trybie pikosekundowym wywołuje zjawisko fotomechaniczne, czego efektem jest fala uderzeniowa, która mechanicznie uszkadza skórę w sposób kontrolowany i precyzyjny, pobudzając ją do wzmożonej syntezy kolagenu. Lifting laserowy jest niezrównany w redukcji zmarszczek oraz poprawie gęstości, napięcia i kolorytu skóry. Już po jednym zabiegu twarz wygląda lepiej, jednak dla trwałych rezultatów potrzebna jest seria zabiegów.

Radiofrekwencja mikroigłowa – połączenie dwóch zabiegów w jednym

Stymulacja regeneracji kolagenu poprzez wprowadzanie uszkodzeń w strukturze skóry to domena radiofrekwencji mikroigłowej. W zabiegu tym wykorzystano dwa mechanizmy: iniekcję oraz emisję fal radiowych. Igły urządzenia wprowadzane są na ściśle określoną głębokość, a następnie wysyłają fale, które prowadzą do podgrzania tkanki do około 55-65°C. Efektem jest powstanie drobnych punktów koagulacyjnych, które pobudzają organizm do samodzielnej produkcji kolagenu w skórze. Radiofrekwencja mikroigłowa prowadzi do naturalnego liftingu twarzy, który utrzymuje się nawet przez 1-2 lata.

Termolifting – poznaj odmładzające właściwości podczerwieni

Technologią, której działanie również opiera się na podgrzewaniu tkanek, jest światło podczerwone IR. Ten rodzaj liftingu bez skalpela polega na dokładnym oczyszczeniu skóry przy użyciu dwufazowego strumienia wody i powietrza (tzw. peeling wodny). Po osuszeniu skóry używana jest głowica emitująca podczerwień, która podgrzewa skórę do około 65°C, co powoduje natychmiastowe obkurczenie włókien kolagenowych, a także przyczynia się do ich namnażania. Na koniec skóra chłodzona jest przy pomocy specjalnego coolera, aby złagodzić ewentualne podrażnienia. Termolifting pozwala pozbyć się bruzd i zmarszczek, ujędrnia skórę, a także rozświetla i odświeża cerę.

Lifting bez skalpela wykonasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej – kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

https://3az.pl/zabiegi-medycyny-estetycznej-czy-dieta-i-treningi-co-lepiej-modeluje-sylwetke/ https://benmeirovitz.com/modelowanie-sylwetki-jak-profesjonalne-zabiegi-moga-pomoc-w-rzezbieniu-ciala/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/