zęby w jeden dzień
Zdrowie i Uroda

Zęby w jeden dzień – jak to działa i dla kogo jest przeznaczona procedura?

272Views

Mocne, białe zęby to symbol piękna i zdrowia. Uśmiech pełen lśniących zębów jest nie tylko estetyczny, ale również daje pewność siebie oraz wygodę w codziennym życiu. Niestety, utrata zębów lub poważne problemy z uzębieniem mogą być źródłem nie tylko fizycznego dyskomfortu, ale także powodować trudności emocjonalne i społeczne. Z tego względu tzw. zęby w jeden dzień stały się punktem zwrotnym w dziedzinie stomatologii, przynosząc nadzieję i rozwiązanie problemów pacjentom, którzy marzą o szybkim i skutecznym sposobie na odzyskanie pięknego uśmiechu. W tym artykule zebraliśmy informacje, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć tę innowacyjną procedurę, jej etapy oraz korzyści, jakie ze sobą niesie. 

Zapraszamy do lektury!

Zęby w jeden dzień – na czym polega procedura?

Zabieg wykonania zębów w jeden dzień jest skróconą formą zabiegu wszczepienia implantów. W przypadku normalnej procedury po ich umiejscowieniu pacjent musi odczekać kilka tygodni na zrośnięcie się implantów z kością. W tym czasie konieczne jest noszenie protezy, co nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem.

Zęby w jeden dzień polegają na wykonaniu zabiegu od A do Z w trakcie jednej wizyty u implantologa. Maksymalnie dzień później specjalista osadza korony na stałe na implantach i można cieszyć się nowym uśmiechem.

Dla kogo są zęby w jeden dzień?

Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z brakami zębowymi uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie lub odczuwają znaczny dyskomfort związany z przesuwającymi się protezami.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że zabieg ten nie może zostać wykonany u każdego pacjenta. Główną przeszkodą są choroby ogólnoustrojowe i trwające leczenie nowotworowe poprzez chemio lub radioterapię, a także zaawansowany zanik tkanki kostnej. W takim przypadku konieczne są dodatkowe zabiegi, które umożliwią implantację. 

Jak przebiega zabieg?

Konsultacja

Proces rozpoczyna się od konsultacji z doświadczonym implantologiem. Specjalista oceni stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i zaplanuje odpowiednie podejście do zabiegu.

Przygotowanie

Następnie przystępuje się do etapu przygotowawczego, w trakcie którego implantolog dokładnie przygotuje miejsce pod implanty.

Implantacja

Główny etap to implantacja. Specjalista dokładnie umieszcza pojedyncze implanty lub mosty w kości żuchwy lub szczęki pacjenta. Implanty są trwałe i zapewniają stabilną podstawę dla przyszłych koron zębowych.

Przytwierdzenie koron

Po zakończeniu implantacji maksymalnie w ciągu kilkunastu godzin od zakończenia zabiegu specjalista przystępuje do przytwierdzania koron zębowych. To moment, w którym pacjent może cieszyć się już pełnym uśmiechem!

Zęby w jeden dzień – rozwiązania 

Najbardziej polecanymi rozwiązaniami są prace stałe przykręcane do implantów, co daje możliwość szybkiej naprawy np. w przypadku złamania się zęba. Rozwiązanie to jest niezwykle wytrzymałe i daje pewność w codziennym użytkowaniu.

Wykonanie zabiegu na kilku implantach skutkuje znacznym wzmocnieniem wykonanej konstrukcji. Naprężenia w trakcie codziennych czynności lepiej się rozkładają, co zapewnia większą trwałość nowych zębów i bezawaryjność.

Jest to świetne rozwiązanie także ze względu na możliwość wprowadzania korekt. Prace przykręcane nie stanowią problemu, jeśli pacjent po wykonaniu zabiegu stwierdzi, że nie jest dostatecznie zadowolony z np. koloru. Poprawki wykonuje się szybko bez konieczności łamania, jak ma to miejsce w przypadku prac cementowych.

Zęby w jeden dzień – szybki powrót do szerokiego uśmiechu

Podsumowując, tzw. zęby w jeden dzień są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim przywróceniu pięknego uśmiechu. Jest bez wątpienia warte swojej ceny ze względu na ekspresowe wyniki. Decydując się na taki zabieg, konieczne jest wybranie doświadczonego specjalisty, który zadba o należyte wykonanie każdego elementu i zapewni poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

aterrangedj.com https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ nahp.com