Dom i Wnętrze

Wanny prostokątne akrylowe – wygoda i oszczędność ciepłej wody

903Views

Wybór wanny do łazienki podyktowany jest miejscem jakim się dysponuje. Niemniej jednak, niezależnie od wielkości przestrzeni wszędzie można zaadaptować wannę prostokątną, która zmieści się w każdej wnęce. Dobrym wyborem są wanny prostokątne, które zapewniają wygodę i przyjemną kąpiel, czyli wanny akrylowe.

Wanny prostokątne akrylowe – przyjemna i długa kąpiel

Wybierając wanny prostokątne akrylowe można zapewnić sobie najwyższy komfort kąpieli. Przede wszystkim ze względu na właściwości tego materiału, który jest niezwykle gładki, a do tego ciepły. W związku z tym woda w wannie wolniej stygnie i można dłużej cieszyć się gorącą kąpielą, nie trzeba dopuszczać ciepłej wody, co pozwala na jej oszczędność. Wanny prostokątne akrylowe ze względu na kształt pozwalają na komfortową kąpiel niemal w pozycji leżącej. Można nawet dobrać do wanny pasujący zagłówek, który dodatkowo zwiększy komfort kąpieli w wygodnej pozycji.

Wanny prostokątne akrylowe – łatwość w dopasowaniu obudowy

Wanny prostokątne akrylowe są jednymi z najczęściej spotykanych modeli wanien. Dlatego łatwo można dopasować do nich obudowę wykonaną z karton-gipsu. Zastosować można również gotową obudowę akrylową, która z wanną stworzy jednolitą aranżację. W przypadku obudowy z płyt można na nich kłaść zarówno płytki, jak i drewnopodobne panele. W ten sposób akrylowa wanna prostokątna może zostać dopasowana do każdej aranżacji. Nawet jeśli zdecydujemy się na wannę z obudową akrylową, po jakimś czasie robiąc remont łazienki można zupełnie zmienić oblicze wanny, wykorzystując do tego celu obudowę karton-gipsową i wybrane wykończenie.

Wanny prostokątne akrylowe z funkcją prysznica

W sytuacji, gdy nie ma się miejsca na postawienie kabiny prysznicowej, a koniecznie chce się mieć wannę, można z niej uczynić wielofunkcyjną ceramikę łazienkową. Zabudowując na wannie parawan zapobiega się wylewaniu wody poza wannę podczas kąpieli pod prysznicem. Do wanien prostokątnych najłatwiej jest dopasować parawan nawannowy, z tego względu jest to również odpowiednie rozwiązanie.

Wanny prostokątne akrylowe łatwo się czyści. Zarówno materiał, jak i kształt wanny sprawiają, że nie ma dużo zakamarków, a ponadto na wannie nie gromadzi się trudny do usunięcia osad. Nie trzeba do jej czyszczenia używać agresywnej chemii, wystarczy zwykły płyn i woda. Nie trzeba nawet mocno szorować aby pozbyć się zanieczyszczeń. Dla osób, które nie lubią sprzątać łazienki, takie wanny są jak najbardziej odpowiednie. Nawet w małej łazience dzięki wybraniu takiego kształtu zmieści się jeszcze pozostała ceramika łazienkowa, czyli przynajmniej umywalka oraz toaleta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne