Ciekawe

Rozliczenie podatku z Niemiec: jakie ulgi przysługują?

843Views

Osoby, które przepracowały w Niemczech w ciągu roku przynajmniej 183 dni na podstawie umowy o prace zobowiązane są do rozliczenia z niemieckim urzędem skarbowym. Oddaną kwotę do niemieckiego urzędu skarbowego można zmniejszyć korzystając z różnych ulg. Rozliczenie podatku z Niemiec może być trudne. Zadanie to można powierzyć biurowi podatkowemu. Informacji, które mogą być bardzo przydatne osoby zainteresowane znajdą na stronie www.zwrot-podatkow.pl

Rozliczenie podatku z Niemiec: na jakie ulgi można liczyć?

Osoby, które pracowały w Niemczech przynajmniej przez 183 dni mogą skorzystać z ulg podatkowych. Wśród nich jest między innymi ulga na dojazdy do pracy. W przypadku tej ulgi pracownicy z Polski mogą odliczyć zarówno przejazdy z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, jak i podróże z Niemiec do Polski, których celem było odwiedzenie rodziny. Do rozliczenia niezbędne są na przykład bilety. W przypadku podróży do Polski należy sporządzić dokładną listę tych podróży z uwzględnieniem dat, w których miały miejsce. Można odliczyć również ulgę na dzieci.

Jakie dokumenty są niezbędne, aby rozliczyć podatek z Niemiec?

Rozliczenie podatku z Niemiec może odbyć się na podstawie dwóch dokumentów. Podstawowym jest niemiecka karta podatkowa. W przypadku jej braku rozliczenia się z niemieckim urzędem skarbowym można dokonać na podstawie ostatniego odcinka wypłaty. Zarówno Lohn ind gehalt Abrechnung, jak i kartę podatkową wydaje pracodawca. Dodatkowo konieczne jest dołączenie zaświadczenia UE/EOG, które można uzyskać w polskim urzędzie skarbowym. Osoby, które odliczają ulgi muszą dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do nich.

Osoby, które legalnie pracowały w Niemczech powinny rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Osoby, które mają prawo do nieograniczonego obowiązkowi podatkowemu mogą skorzystać z licznych ulg.

https://easi-ta-events.com/palenisko-ogrodowe-kwadratowe-doskonaly-element-aranzacji/gerlach https://blogscooper.com/warzywa-i-owoce-w-codziennym-jadlospisie/ technorattan na balkonie