Dom i Wnętrze

Urządzamy sypialnię w stylu boho – jak to zrobić?

233Views

Sypialnia jest tym pomieszczeniem, które z założenia ma nam zapewnić maksymalny komfort odpoczynku, jak również relaks. Aranżacja sypialni w stylu boho wymaga przede wszystkim zastosowania dobrej jakości materiałów, odpowiednich dekoracji, elementów wystroju, które sprawią, że pomieszczenie po prostu spełni nasze oczekiwania. Ważniejszym elementem jest łóżko oraz pościel 200×220.

 


Odpowiednia pościel 200×220 zapewni odpowiedni komfort


Myśląc o stylu boho, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby stosować materiały ekologiczne, najbardziej zbliżone do natury. Łóżka drewniane są adekwatnym do potrzeb rozwiązaniem i stanowią centralny punkt sypialni oraz podstawowe jej wyposażenie.

Wybierając łóżko, powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar i wygodę, jak również dodatki (kołdra, poduszki, pościel). Dzięki temu zapewnimy sobie maksymalny komfort odpoczynku. Pościel 200×220 to jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów.


Jak wybrać odpowiednią pościel 200×220, aby pasowała do stylu boho?


Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że będziemy potrzebować zarówno pościeli letniej, jak również jesienno-zimowej. Dzięki temu przez cały rok zapewnimy sobie maksymalny komfort termiczny.

Styl boho ma swoje prawa, dlatego jeżeli interesuje nas dokładnie taka aranżacja, zdecydowanie powinniśmy postawić na przykład na pościel, która charakteryzuje się wzorami kwiatowym, roślinnymi, orientalnymi. Dobrym rozwiązaniem jest także pościel jednobarwna, beżowa, brązowa, zielona, zawierająca dodatkowe kolorowe akcenty, na przykład pasy.

Ważnym elementem jest nie tylko wygląd, ale również materiał, z którego pościel jest wykonana. Materiał powinien przez długi czas zachowywać swoje oryginalne właściwości, nie tracić koloru, nie blaknąć, nie rozrywać się i być odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest również odporność na niszczące działanie wody i detergentów.

Hipoalergiczna pościel 200×220

Jest ona coraz częściej wybierana przez klientów, którym zależy po pierwsze na ekologii, a po drugie na wygodzie. Idealnie w przypadku alergików sprawdzi się pościel wykonana w 100% z bawełny. Kładąc się do łóżka, nakrywając pościelą, powinniśmy natychmiast poczuć radość oraz ukojenie. Dzięki odpowiednio dobranej pościeli, ale również dzięki dobrej konstrukcji łóżka, materacowi, będziemy odpoczywać w komfortowych warunkach, nasze ciało oraz umysł będą miały czas, aby nabrać sił oraz zapewnić nam możliwość normalnego funkcjonowania.