Obudowy kominkowe Wrocław
Dom i Wnętrze

Jaki kamień wybrać do obudowy kominka?

692Views

Kominek często jest punktem centralnym w naszym domu. Stanowi źródło ciepła, ale jest również ważnym elementem wystroju. Z tego powodu jego obudowa powinna być odpowiednio wykończona. Najlepiej do tego celu nadaje się kamień naturalny, który dobrze wygląda i jest odporny na wysokie temperatury. Na rynku dostępny jest jednak szeroki wybór różnych kamieni, dlatego jeżeli nie wiesz, na jaki się zdecydować, to w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki kamień będzie najlepszy do obudowy kominka.

Od czego zacząć?

To jaki kamień może zostać użyty do wykończenia naszego kominka, zależy od kilku czynników. Bardzo ważny jest oczywiście aspekt wizualny, jednak znaczenie ma również to, z jakim rodzajem instalacji grzewczej mamy do czynienia. Przede wszystkim wybrany przez nas kamień musi spełniać wymogi odnośnie bezpieczeństwa, ponieważ kominek, który źle wykończono, może stanowić zagrożenie pożarowe. Warto również do pracy z kominkiem zatrudnić sprawdzonego fachowca, który dopasuje wszystkie elementy do siebie i wykona profesjonalny montaż. Firma Kominki Lexus Andrzej Słoninka, mieszcząca się przy ul. Jeleniej 56 we Wrocławiu, to godna polecenia firma kamieniarska zajmująca się projektem i budową kominków, schodów, blatów i łazienek – szczegóły oferty uzyskać można na stronie: sloninka.pl oraz pod numerem telefonu 607 671 150. Jeżeli więc zdecydujesz się na ich skorzystanie z jej oferty, możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną i terminową usługę.

Marmur

Kamieni naturalnych, z których można wykonać obudowę kominka, jest naprawdę sporo, jednak posiadacze kominków decydują się głównie na kilka z nich. Marmur należy z pewnością to najczęściej wybieranych kamieni. Związane jest to niewątpliwie z tym że marmur dostępny jest w bardzo ciekawych wzorach, które nadają wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Ciekawym wyborem może okazać cię marmur caraara – jeden z najszlachetniejszych kamieni naturalnych. To bardzo bogaty w rozmaite wzory gatunek marmuru, który często stosowany jest w budownictwie. Marmur caraara to materiał pochodzenia włoskiego, który został wykorzystany w wielu znanych budowlach jako materiał wykończeniowy. Z pewnością, dobrze sprawdzi się również w Twoim salonie jako wykończenie kominka.

Kominki nowoczesne Wrocław

Granit

Kolejną ciekawą propozycją jest granit. To również bardzo popularny materiał, który często wykorzystuje się w obudowach kominkowych. Granit  jest najtwardszym i najbardziej odpornym materiałem naturalnym, który stosowany jest powszechnie do wykańczania wnętrz. Dostępny jest w wielu fantastycznych wzorach, dlatego z pewnością odnajdziesz coś, co idealnie wkomponuje się w Twoje wnętrze.

Trawertyn

Trawertyn jest kamieniem, który swoim wyglądem przypomina w dużym stopniu marmur. Tym, co go odróżnia, jest jego struktura, która jest znacznie bardziej porowata i miększa. Trawertyn przystosowany jest do wykonywania różnych cięć. Dzięki temu można go skutecznie dopasować do wybranej powierzchni.

Onyx

Ostatnim kamieniem, o którym, wspomnimy, jest onyx. To kamień o bardzo ciekawej strukturze i wyglądzie. Jego bryła jest półprzezroczysta i mieni się na wiele różnych kolorów, w zależności od tego, jak pada na nią światło. Dodatkowo kamień ten dostępny na rynku jest w dość nietypowej kolorystyce, dlatego mocno wyróżnia się na tle innych dostępnych kamieni.