Motoryzacja

Samochody izoterma / chłodnia

740Views

Tradycyjne samochody dostawcze i ciężarowe są niezwykle popularne. Zdecydowanie każda firma przewozowa posiada kilka takich pojazdów we własnej flocie. Jednak samochody specjalistyczne są oddzielną kategorią pojazdu, której obecnością nie może pochwalić się każde przedsiębiorstwo. Najbardziej szlagierowym wyborem są samochody izoterma mające swoje indywidulane właściwości, dzięki którym mogą przewozić wrażliwe towary.

 

Czym charakteryzują się samochody typu izoterma?

 

Samochody typu chłodnie charakteryzują się możliwością do utrzymania stałych warunków temperaturowych panujących we wnętrzu naczepy. Oznacza to, że można ustawić dowolną temperaturę (również tą minusową) we wnętrzu naczepy i zostanie ona utrzymywana na czas transportu towarów. Jest to bardzo ważne ze względu na różnorodne warunki środowiska panujące na zewnątrz naczepy. Czasem temperatura jest zbyt wysoka, a czasem zbyt niska dla ustalonej. Wszystko to związane jest z specjalistycznym przewozem termowrażliwego towaru, który w innej temperaturze niż referencyjna uległby uszkodzeniu. Bardzo często samochody typu chłodnie przewożą mrożoną żywność czy leki. Przykładowo żywność transportowana jest z hurtowni do sklepów spożywczych, a leki z hurtowni farmaceutycznych do aptek. W szczególności te drugie są często niezwykle drogie dlatego zachowanie stabilnych warunków temperaturowych jest tak ważne.

 

Samochody typu izoterma są jednak dość drogie w utrzymaniu. Częste przeglądy techniczne i konieczność dokładnego sprawdzania mechanizmów przed każdym zleceniem bywa trudna. Jednak za to można pozyskać słono opłacane zlecenia i nowych klientów – a to już bardzo się opłaca!

 

Podsumowanie

 

W przypadku samochodów izoterma / chłodnia warto na początku wynająć je na kilka zleceń. Wtedy przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się na czym dokładnie polega transport specjalistyczny bez ogromnej inwestycji polegającej na zakupie chłodni na własność. Jeżeli ta opcja okaże się dla przedsiębiorcy opłacalna będzie on mógł przedłużyć najem bądź zdecydować się na kupno pojazdu specjalistycznego dla swojej firmy.

live url Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu zobacz