Motoryzacja

Usterki w samochodach ciężarowych

949Views

W dzisiejszych czasach eksploatacja samochodów ciężarowych jest ogromna. Wszystkie zlecenia i sieci dostaw są zaprogramowane na maksymalny zysk przy jak najmniejszych stratach. Tutaj samochody ciężarowe cały czas pracując przewożąc ogromne tonaże towaru. Taki wysiłek dla wielu ciągników siodłowych po przejechaniu setek tysięcy kilometrów często prowadzi do usterek. W przypadku pojawienia się mniejszych usterek warto szybko reagować aby nie pogłębiać problemu. Wtedy części do ciągników siodłowych mogą być na wagę złota.

Gdzie znaleźć dobre części do ciągników siodłowych?

 

Dobre części do ciągników siodłowych najczęściej pochodzą od sprawdzonych hurtownik, która zajmuje się sprzedażą części w detalu bądź hurcie. Ważne, aby hurtownia była godna zaufania i sprzedawała dobrej jakości części dostosowane do parametrów danej ciężarówki. Na rynku nie trudno znaleźć podróbki chińskie, które mówiąc lekko nie są najlepszym wyborem w przypadku aplikowania ich do ciągników siodłowych. Jeżeli już wybierać tańsze odpowiedniki to warto postawić na dobre części zamienne. Przykładem hurtowni, która zajmuje się sprzedażą części zamiennych z wyższej półki jest Dbkparts.

Oprócz nowych części zamiennych dostosowanych do ciężarówek najlepszych marek w Dbkparts można również znaleźć części używane dedykowane do starszych samochodów ciężarowych. Często niektóre stare modele dalej są w stanie w bezpieczny sposób przewozić towary. Niewielkie usterki wymagają konieczności wymiany części na nowe – a takie modele często są już zapomniane, a części do nich nieprodukowane. Wtedy można pokusić się o zakup części używanych z już rozebranych modeli samochodów tej samej marki. Dalej będą one kompatybilne i z pewnością posłużą na dłuższy czas. Dodatkowym atutem jest ich cena, która jest bardzo korzystna na tle nowych odpowiedników.

Podsumowanie

 

O usterki w samochodach ciężarowych trzeba dbać. W przeciwnym razie ryzyko poważnych awarii jest bardzo duże. W przypadku uszkodzeń największych układów bądź najważniejszych składowych takich jak silnik koszty napraw są przeogromne – dlatego warto dmuchać na zimne!

https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/