Ciekawe

Pielęgnacja brody krok po kroku

665Views

Posiadanie brody na pewno ma za zadanie poprawienie naszego wyglądu i sprawienie, że będziemy wyglądać o wiele bardziej męsko. Odpowiednia jej pielęgnacja jest podstawą, jeżeli chcemy osiągnąć dobry efekt oraz sprawić, że broda będzie miała odpowiedni kształt, gęstość, kolor, będzie przyjemna w dotyku. Brodę można pielęgnować samemu, jak również korzystać z pomocy profesjonalistów – barberów. Jak powinniśmy dbać o własną brodę?

Czy pielęgnacja olejkiem do brody jest konieczna?

Tak. Broda to niezwykle istotny element, który wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, komfort życia, komforty fizyczny oraz psychiczny. Choć nie każdemu broda się podoba to taka, która jest odpowiednio pielęgnowana, a przez to zadbana, będzie budzić podziw.

Brodę powinniśmy pielęgnować dokładnie tak, jak włosy oraz resztę naszego ciała. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim regularność, a także stosowanie dobrej jakości kosmetyków, jak szampon czy olejek do brody.

Im lepiej przyłożymy się do pielęgnacji, tym lepszy efekt osiągniemy.

Co daje olejek do brody?

Włosy na brodzie zdecydowanie są o wiele bardziej mocniejsze oraz sztywne, niż włosy na głowie, dlatego wymają nieco innej pielęgnacji. Pomijając już strzyżenie i mycie brody, kluczowe jest również jej wyczesywanie, a także nawilżenie.

Stosownie olejku do brody sprawi, że zarówno skóra, jak również włosy, będą zdecydowanie bardziej nawilżone, a tym samym zdrowsze, bardziej odporne na różnego rodzaju dolegliwości. Musimy również pamiętać o tym, że dobrze nawilżona broda będzie:

– łatwiejsza w codziennej pielęgnacji,
– łatwiejsza do modelowania,
– bardziej efektowna,
– o wiele bardziej przyjemniejsza w dotyku,
– bardziej atrakcyjna.

Im lepszy olejek do brody, tym również lepszy efekt osiągniemy

Oprócz stosowania olejku do brody, musimy również pamiętać o tym, aby brodę pielęgnować w sposób prawidłowy. O czym powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o:

– regularnym strzyżeniu brody,
– odpowiednim jej wyczesywaniu,
– myciu wodą oraz specjalnym szamponem,
– dokładnym suszeniu,
– korzystaniu z różnego rodzaju odżywek, których zadaniem jest wzmocnienie brody.

Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, czasu, umiejętności, chcemy mieć piękną i gęstą brodę, jak najbardziej możemy korzystać z pomocy profesjonalnego barbera, który przede wszystkim dysponuje bardzo dobrej jakości narzędziami, aby móc uformować brodę dokładnie tak, jak sobie tego życzy klient. Może nam również doradzić, które kosmetyki zastosować.