Zdrowie i Uroda

Naturalne metody na wypadanie włosów

719Views

Dla wielu kobiet jest zaledwie kilka rzeczy bardziej niepokojących niż zauważalnie rzadsze lub słabe włosy, które wydają się tracić objętość. Chociaż utrata od 50 do 100 pasm włosów dziennie jest czymś normalnym, jeśli jest ich więcej może to wskazywać na problem. Przyczyna jest zwykle nieszkodliwa i może być spowodowana przez wszystko, od genetyki po stylizację włosów. Na szczęście przerzedzenie włosów jest zwykle bardziej kwestią kosmetyczną niż zdrowotną.

Ponieważ coraz więcej kobiet w miarę starzenia się stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie „co na wypadające włosy?”, istnieją różne sposoby na wypadające włosy, które mogą pomóc w walce z tym problemem u kobiet. Jeśli włosy wydają się ostatnio być cieńsze, warto spróbować skorzystać z poniższych wskazówek, aby rozwiązać problem. Jeśli w ciągu kilku miesięcy poprawa nie zacznie być widoczna, lekarz przeprowadzi proste badanie krwi, aby ustalić, czy utrata włosów jest spowodowana stanem zdrowia i pomoże ustalić inne sposoby na wypadające włosy.

Narzędzia do stylizacji

Włosy zawsze źle znoszą wysokie temperatury. Ciepło powoduje pękanie wiązań w pasmach włosów, co z kolei prowadzi do łamliwości włosów. Jeśli chce się użyć prostownicy do włosów lub lokówki, należy pamiętać, aby nie zostawiać jej zbyt długo na jednym obszarze włosów i przesuwać ją co około 10 sekund. Trzeba również pamiętać, że jeśli usłyszy się skwierczenie ustawienie ciepła jest zbyt wysokie. Dobrze jest także starać się, aby włosy wysychały naturalnie tak często, jak to możliwe, a w przypadku używania narzędzi do stylizacji należy pamiętać o zastosowaniu preparatu chroniącego przed ciepłem, który zmniejszy uszkodzenia, jakie wyrządzają włosom tego typu narzędzia.

Zabiegi chemiczne

Tak jak ciepło jest bardzo szkodliwe dla włosów, podobnie różnorodne zabiegi obróbki chemicznej oferowane przez salony. Chemiczne prostowanie włosów, rozjaśnianie i farbowanie włosów może spowodować uszkodzenie trzonu włosów, ich osłabienie i utratę. Zawsze należy starać się trzymać swojego naturalnego stylu i koloru tak dokładnie, jak to możliwe, jeśli doświadcza się wypadania lub przerzedzania włosów, albo problem się pogorszy. Jeśli regularnie korzysta się z zabiegów chemicznych, trzeba pamiętać, aby co najmniej raz w tygodniu poddać włosy zabiegowi głębokiej pielęgnacji, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Wystarczy zaledwie zmienić kilka nawyków, aby już nigdy nie musieć odpowiadać sobie na pytanie „co na wypadające włosy?”. Powyższe porady są łatwe i nie wymagają wielkich zmian.