Dom i Wnętrze

Innowacyjne sposoby na zadaszenie tarasów

1.13KViews

Piękny i funkcjonalny taras to letnie przedłużenie naszego salonu – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Poprzez wybranie konkretnych mebli i dodatków bez trudu stworzymy miejsce, które będzie służyć wszystkim domownikom. Jak rozpocząć aranżację wymarzonego tarasu?

W poszukiwaniu idealnych mebli

Jakie powinny być meble ogrodowe? Z pewnością dopasowane do naszych potrzeb, trwałe, eleganckie. Producenci oferują nam dzisiaj wiele interesujących kompletów, wśród których meble technorattanowe i rotangowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Decydując się na produkty od najlepszych producentów możemy mieć pewność, że nie będą one podatne na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie wilgoci, zmienne warunki pogodowe.

Zadaszenie tarasu – jak zapewnić sobie cień?

Do niedawna najchętniej stosowane parasole ogrodowe odchodzą powoli w cień – dają one jedynie skrawek cienia, wymagają ciągłego regulowania. Zadaszenie tarasów w formie tarasoli to ciekawa alternatywa, która pozwoli na regulowanie ilości światła wpadającego na taras za pomocą ruchomego dachu. Nowoczesne tarasole konstruowane są w taki sposób, aby uzupełniać otoczenie w sposób estetyczny: stonowane kolory, zwarta bryła i wysoka funkcjonalność to tylko niektóre z ich zalet.

Jak wznoszone są tarasole? Konstrukcję tarasoli tworzą aluminiowe profile malowane proszkowo, które łączone są modułowo. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy, silniejszymi podmuchami wiatru. Na jej szczycie umieszczony jest dach – może być on wykonany z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi lub też z tkaniny technicznej. Dachy są odporne na nagrzewanie, działanie promieni UV, wnikanie wilgoci i kurzu, płowienie. Nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądać wspaniale.