Zdrowie i Uroda

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – czy są bezpieczne i skuteczne?

1.05KViews

O możliwościach medycyny estetycznej mówi się dzisiaj bardzo dużo – przede wszystkim w kontekście przywracania młodości i pięknego wyglądu skóry. Jakie substancje wykorzystywane są podczas takich zabiegów? Czy są one bezpieczne dla naszego organizmu? Co warto wiedzieć przed samym zabiegiem?

Botoks – znany i ceniony przez gwiazdy estrady

Do niedawna botoks, czyli prawidłowo: toksyna botulinowa, był kojarzony wyłącznie z gwiazdami kina i estrady. Dzisiaj zabiegi z użyciem tego preparatu są niedrogie i dostępne praktycznie dla każdego. Sama toksyna botulinowa znana jest medycynie od dawna – stosowano ją m.in. do operacyjnego leczenia zeza. Dzisiaj botoks stosowany jest przede wszystkim w procesie wygładzania zmarszczek. Jak działa? Toksyna botulinowa upośledza proces przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi – dzięki temu skóra staje się znacznie bardziej zrelaksowana, gładsza, zmarszczki stają się niewidoczne. Działanie botoksu określa się na kilka-kilkanaście miesięcy. Po tym czasie jest on naturalnie wydalany przez organizm, a sam zabieg może być powtórzony.

Kwas hialuronowy to drugi, chętnie stosowany produkt w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwala on na skuteczne spłycanie zmarszczek, jak również wypełnianie ust czy konturowanie owalu twarzy. Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest bezpieczny dla naszego zdrowia, nietoksyczny. Organizm usuwa go po 9-12 miesiącach. Więcej informacji o działaniu kwasu hialuronowego znajdziemy na stronie karolinakusnierz.pl.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Zdecydowanie tak – przekonują o tym nie tylko sami lekarze, ale i pacjenci. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, podczas którego możliwe jest określenie przeciwwskazań. Sam zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym, dzięki któremu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego widoczne są od razu!