Ciekawe

Ile się czeka na prawo jazdy? Praktyczne informacje dla świeżo upieczonych kierowców

688Views

Otrzymałeś pozytywny wynik na egzaminie na prawo jazdy? Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się swobodą i komfortem, jaki daje jazda samochodem, musisz uzbroić się w cierpliwość. Prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych otrzymujesz nie w momencie opuszczenia WORD-u  po egzaminie potwierdzającym Twoje umiejętności, a dopiero po otrzymaniu dokumentu. Ile się czeka na prawo jazdy w tym roku? Sprawdź!

Procedury dla nowych kierowców

Każda osoba, która zda egzamin na prawo jazdy, musi zostać zweryfikowana i uregulować opłatę. Proces wydawania pierwszego prawa jazdy opisany jest w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz.U. 2016 poz. 231). Na początku WORD informuje właściwy urząd o pozytywnie zdanym przez Ciebie egzaminie. WORD/MORD wysyła stosowną informację do wydziału komunikacji, a następnie Ty składasz tam wymagane dokumenty (osobiście lub przez ePUAP). Standardowy pakiet dokumentów wymaganych do wydania prawa jazdy zawiera specjalny wniosek, orzeczenie lekarskie i zdjęcie.  Do Twoich obowiązków należy uregulowanie opłaty w wysokości 100,50 zł.

Sprawdzamy, ile się czeka na prawo jazdy w 2022 roku

Ile czeka się na prawo jazdy w bieżącym roku? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Wszystko bowiem zależy od wielu czynników, przede wszystkim liczby dostarczonych wniosków. Średnio prawo jazdy wydawane jest przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych  w ciągu 14 dni od otrzymania przez urząd dokumentów oraz wniesienia opłaty.

 

 

 

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz więcej https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/