Dom i Wnętrze

Filtry wody do dzbanków Wessper

585Views

 

Filtrowanie wody jest coraz częściej przeprowadzaną czynnością, którą uwielbia szerokie grono odbiorców. Czasem trudno jest się przekonać do zmiany nawyków i konfiguracji picia wody butelkowej na wodę kranową. Jednak wraz z dobrej jakości filtrami wystarczy zaledwie kilka dni aby całkowicie się przerzucić. Filtry wody do dzbanków Wessper są najwyższej jakości produktem niezwykle cenionym przez wiele osób. Dlaczego?

 

Filtry wody do dzbanków Wessper – skład

 

Na pozór filtr do wody jest tylko plastikowym prostokątem, który nie wiadomo jak działa. Wizualnie woda przechodzi przez filtr i powoli kroplami bądź wąskim strumykiem spływa do niższej komory. Tak naprawdę filtry wody do dzbanków Wessper posiadają w swojej strukturze dwa główne elementy, które gwarantują im prawidłowe funkcjonowanie. Są nimi:

 

-Węgiel aktywny; woda spływa z komory wstępującej do zstępującej dzbanka w taki sposób nie bez przyczyny. Dzięki temu woda spokojnie może przejść przez cząsteczki filtra, w których zamknięty jest węgiel aktywny. Podczas styku kropli wody z węglem aktywnym dochodzi do pochłaniania zanieczyszczeń wodnych, którymi są chlor czy metale ciężkie. W tym momencie zostają one pochłonięte, a następnie zamknięte we wnętrzu okrągłych cząstek węgla aktywnego. Są tam gromadzone do momentu wyrzucenia filtra do kosza. Dzieje się to w momencie kiedy wszystkie cząsteczki węgla aktywnego stracą swoje właściwości będąc całkowicie wypełnione.

 

-Żywica jonowymienna; żywica jonowymienna zapewnia nie tyle ochronę dla ciała co ochronę dla innych urządzeń domowych typu AGD, które do swojego funkcjonowania wykorzystują wodę. Żywica jonowymienna zmiękcza wodę gwarantując minimalizację ryzyka wytrącania się kamienia na grzałkach urządzeń. Kamień jest trudny do usunięcia i z reguły trzeba używać na niego specjalnych

środków dlatego warto dmuchać na zimne i używać filtrowanej wody.

 

Podsumowanie

 

Jak widać filtry wody do dzbanków Wessper mogą spisać się na różnych frontach. Nie ma na co czekać! Warto jest wyposażyć się w nowoczesne filtry na miarę XXI wieku.