Garnki, które zadbają o Twoją sylwetkę
Dom i Wnętrze

Garnki, które zadbają o Twoją sylwetkę

710Views

Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że na Twoją sylwetkę ma wpływ nie tylko rodzaj spożywanych produktów, ale również sposób ich obróbki? Każdy, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe i zrzucić kilka zbędnych kilogramów, powinien zacząć żywieniową rewolucję od przeglądu zawartości szafek w swojej kuchni. Jakich garnków i patelni nie może zabraknąć wśród wyposażenia kuchni zwolennika zdrowej diety? Sprawdź!

Garnek do gotowania na parze

Dietetycy od lat polecają metodę gotowania na parze osobom borykającym się z nadwagą. Poddając pokarm działaniu pary, możemy szybko i bez wysiłku przygotować jędrne, smaczne i soczyste dania, nie używając ani kropli tłuszczu. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania w wodzie, obróbka parą wodną nie wypłukuje z pokarmu cennych składników odżywczych, dzięki czemu na Twoim talerzu ląduje niskokaloryczny, ale pełnowartościowy posiłek.

Nowoczesne patelnie

Czy wiesz, że dzięki nowoczesnym patelniom możesz serwować sobie ulubioną, smażoną rybę czy mięso, nie narażając się na spożywanie niepotrzebnych kalorii? Patelnie wzbogacone powłoką non-stick świetnie spełniają swoją rolę i nie wymagają stosowania dużej ilości tłuszczu. Aby przyrządzić aromatyczną potrawę, wystarczy jedynie kilka kropel oliwy!

Jeszcze do niedawna w naszych kuchniach rządziły patelnie z powłokami teflonowymi. Obecnie sztuczny, wydzielający szkodliwe związki teflon został zastąpiony ceramiką – substancją naturalnego pochodzenia. Powłoki ceramiczne są odporne na ścieranie oraz skutecznie uniemożliwiają przywieranie pokarmu do ścianek naczynia, a jednocześnie nie wydzielają żadnych związków, które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć na ludzki organizm. Wysokiej jakości patelnie z powłoką ceramiczną znajdziesz w dobrych sklepach, między innymi w sklepie internetowym gerlach.pl.

https://ccf-cccv.org/wyjatkowe-dania-ktore-przygotujemy-w-krotkim-czasie/ https://datoura.org/taras-na-dachu-aranzacje-z-meblami-wypoczynkowymi/ https://xann.pl/sitemap