Dom i Wnętrze

Wygodne łóżka drewniane w naszych sypialniach

718Views

Porządne łóżko jest podstawą, abyśmy każdego dnia wstawali z nową dawką sił. Wybór konkretnego modelu nie powinien być przypadkowy – od łóżka zależy nasz poziom wypoczęcia i zdrowia. Wśród licznych propozycji znanych producentów warto rozważyć meble wykonane z litego drewna. Zaskoczą nas nie tylko interesującym designem, ale i doskonałymi parametrami technicznymi.

Dlaczego warto postawić na lite drewno?

Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości – nie chłonie ono brudu ani wilgoci, dodatkowo również jest odporne na uszkodzenia i zarysowania. Współcześnie lite drewno jest w Polsce pozyskiwane z takich gatunków jak dąb, buk, sosna – daje to spory wachlarz kolorystyczny i duży wybór dla potencjalnych klientów. Łóżka drewniane wykonane z litego drewna są więc nie tylko eleganckim dodatkiem, ale przede wszystkim inwestycją, która będzie cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Jak przygotowywane jest drewno lite przed obróbką?

Podstawą jest wyselekcjonowanie bel nieposiadających skaz czy sęków. Wybierane są bele o nieskazitelnej linii i jednolitym kolorze. Kolejno bele umieszczane są w specjalnych magazynach, gdzie drewno poddawane jest procesom suszenia. Dopiero tak przygotowane może ono trafić do pracowni stolarskich i być poddane pierwszym obróbkom.

Jakie meble drewniane kupowane są najczęściej?

Bazując na danych sklepu notodo.pl wśród najchętniej kupowanych wymienia się przede wszystkim łóżka drewniane. Większość z nich posiada dodatkowe komory wewnętrzne do przechowywania pościeli, jak również tapicerowane zagłówki, których zadaniem jest podnoszenie komfortu np. podczas wieczornego czytania książek czy oglądania TV. Inne, chętnie kupowane meble to komody drewniane, szafy, niewielkie szafki nocne oraz eleganckie, nowoczesne toaletki.

 

https://huddled.com.pl/salon-w-stylu-industrialnym/ https://blogscooper.com/warzywa-i-owoce-w-codziennym-jadlospisie/ https://xann.pl/sitemap