Dom i Wnętrze

Dekoracja sypialni z obrazami i fototapetami

672Views

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po całym dniu pracy. Z tego powodu, powinna być urządzona w taki sposób, aby pomóc nam się wyciszyć i zrelaksować. Żeby jednak nadać jej określonego charakteru, często nie musimy całkowicie zmieniać jej wystroju. Wystarczy wykorzystać do dekoracji tego wnętrza na przykłady obrazy lub fototapety. Jednak ze względu na to, że ozdoby ścienne będą decydowały o tym, jak będzie prezentował się ten pokój, warto wiedzieć czym kierować się ich przy ich wyborze. Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy. 

Obraz jako dekoracja ściany w sypialni

Obecnie większość właścicieli mieszkań remontując sypialnie, stawiana na neutralne barwy: bieli, beżu lub szarości, ponieważ pozwalają one się wyciszyć i odpocząć, a to właśnie snem i regeneracją należy się kierować, urządzając to pomieszczenie. Z tego powodu w przypadku takiej kolorystyki, mamy duże pole do popisu przy wyborze dekoracji. Dobierając poszczególne elementy ozdobne, powinniśmy jednak postawić na maksymalnie 2-3 dodatkowe odcienie, aby nie wprowadzić do tego pomieszczenia chaosu. 

 

W sypialni doskonałym dodatkiem dekoracyjnym są obrazy. Szeroką gamę różnych modeli możemy znaleźć na przykład na stronie https://www.bimago.pl/obrazy/vintage.html. Dostępne są one zarówno w stonowanych, jak i żywych kolorach. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od preferencji właściciela. We wnętrzach urządzonych w stylu retro warto jednak postawić na odcienie beżu i brązu, czy motywy kwiatowe lub martwej natury. Z kolei w rustykalnych na pastelowe rysunki przedstawiające kwiaty lub pejzaże. We wnętrzach w klimacie glamour zaś najlepiej sprawdzą się obrazy w odcieniach bieli, beżu, złota i czerni, przedstawiające kwiaty, roślinność lub abstrakcyjne wzory.

 

Stylowe fototapety do sypialni — jak mogą odmienić wnętrze?

Obecnie sklepy z dekoracjami ściennymi oferują również stylowe fototapety do sypialni. Dostępne są one w wielu różnych wzorach, kolorach i motywach. Dlatego też bardzo łatwo można dopasować je do każdego wnętrza. Decydując się jednak na to rozwiązanie, większość inwestorów przykleja fototapetę tylko na jednej ze ścian w pomieszczeniu — zazwyczaj tej, która znajduje się za łóżkiem.

 

Produkty takie dostępne są w wersji 2D lub 3D. Za ich pomocą można bardzo szybko zmienić aranżacje wnętrza. Podczas ich wyboru, warto kierować się tymi samymi kryteriami, które dotyczą doboru obrazów do sypialni. Należy jednak pamiętać, że im większą przestrzeń zajmują fototapety, tym motyw, na jaki się zdecydujemy, będzie bardziej oddziaływał na całe wnętrze.