Dziewczyna po zabiegu powiększania piersi i modelowania pośladków własnym tłuszczem
Zdrowie i Uroda

Zabiegi powiększania piersi lub pośladków własnym tłuszczem

847Views

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna są rozwiązaniem dla wielu osób, zmagających się z kompleksami, dotyczącymi wyglądu różnych partii ciała. Dzięki postępowi w branży medycznej wiele z nich znalazło remedium na wiele swoich problemów, związanych z wielkością biustu, czy kształtem pośladków.

Czym jest lipofilling piersi i lipomodeling pośladków?

Ogromną popularnością wśród kobiet cieszą się zabiegi modelujące pośladki oraz piersi. Są to strefy, które często bywają przyczyną kompleksów, a ich nieprawidłowy wygląd może nawet obniżyć poczucie własnej wartości u poszczególnych osób. Rozwiązaniem tego rodzaju problemu może być medycyna estetyczna w Klinice Genesis, stosująca innowacyjną technikę powiększania biustu lub modelowania pośladków własną tkanką tłuszczową z użyciem lasera VaserLipo4D. Dotychczas najczęściej stosowaną metodą korekty tych części ciała było wprowadzanie sztucznych implantów. Alternatywą dla tego sposobu stało się wypełnianie piersi oraz pośladków za pomocą własnego tłuszczu.

Jak przebiega zabieg korekty ciała własnym tłuszczem?

W celu przeprowadzenia zabiegu pobiera się od pacjentki odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej z określonych części ciała, najczęściej z ud, brzucha lub bioder za pomocą specjalistycznej sondy wytwarzającej energię ultradźwiękową. Następnie komórki tłuszczowe o najlepszej jakości zostają przeszczepione w konkretne strefy. Są to zabiegi, które oprócz zadowalających efektów posiadają także szereg bezcennych zalet. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie: Lipomodelling pośladków i piersi.

Zalety lipofillingu piersi:

  • Naturalny wygląd piersi – Modelowanie poszczególnych partii ciała z wykorzystaniem własnego tłuszczu gwarantuje naturalny efekt zabiegów. Powiększone piersi stają się jędrne, uniesione, a ich skóra robi się sprężysta i elastyczna.
  • Zgodność tkankowa – W przypadku powiększania piersi metodą lipofillingu nie zachodzi ryzyko odrzucenia przeszczepionego tłuszczu. To metoda znacznie bezpieczniejsza niż stosowanie implantów, które mogą zostać potraktowane przez nasz organizm jako coś niebezpiecznego.
  • Wyszczuplenie problematycznych partii ciała – Brzuch czy uda to przykłady części ciała, z których szczególnie trudno pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. W przypadku kobiet o budowie typu gruszki, kiedy tłuszcz magazynuje się w obrębie kończyn dolnych oraz bioder, a piersi są stosunkowe małe, następuje duża dysproporcja w wyglądzie sylwetki. Lipofilling to idealny sposób na pozbycie się dwóch problemów za jednym razem i wymodelowanie problematycznych części ciała. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku lipomodelingu pośladków.
  • Brak ciała obcego w organizmie – Brak implantów zapewnia pacjentowi pełną swobodę i poczucie komfortu w codziennym funkcjonowaniu po wykonanym zabiegu.
  • Nieuszkodzone ściany naczyń krwionośnych oraz nerwów – zabiegi z wykorzystaniem metody VaserLipo4D są bezpieczne dla okolicznych tkanek, dzięki czemu okres potrzebny na rekonwalescencję jest stosunkowo krótki, w ciągu 24 godzin kobieta może wrócić do domu, zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa jak nie wykonywanie intensywnych ćwiczeń i prac fizycznych.

Do kogo skierowany jest zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?

Lipofilling to idealne rozwiązanie dla kobiet chcących odzyskać jędrność i sprężystość swojego biustu. Ponieważ przeszczepiona tkanka tłuszczowa zostaje w pewnym stopniu wchłonięta przez organizm, nie należy oczekiwać spektakularnego powiększenia piersi. Efekt jest delikatny i bardzo naturalny, pozwala nadać piersiom odpowiedni kształt i przywrócić naturalną jędrność. Kobiety, których biust stał się obwisły po okresie ciąży i karmienia, również za pomocą lipofillingu mogą pozbyć się swojego mankamentu.

Kobieta po zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem w Krakowi

Lipomodeling pośladków – czego można się spodziewać?

  • Wymodelowanie i powiększenie pośladków – Ładnie zaokrąglone pośladki to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Dzięki zastosowaniu lipomodelingu istnieje możliwość powiększenia oraz nadania odpowiedniego kształtu pośladkom bez konieczności aplikowania implantów.
  • Szybki powrót do normalnych czynności – Okres jaki należy przeznaczyć na regenerację jest krótki i wynosi ok 24 godzin po wykonaniu zabiegu. W ciągu tygodnia nie należy jednak wykonywać intensywnych ćwiczeń mogących nadmiernie obciążać organizm.
  • Uniesienie pośladków – lipomodeling do dobre rozwiązanie dla kobiet borykających się z problemem opadających pośladków. Przeszczepienie tłuszczu sprawi, że skóra uzyska dodatkowe napięcie, co tym samym wyeliminuje defekt obwisłych pośladków.
  • Wyrównanie asymetrii – Za pomocą lipomodelingu możliwa jest również korekta związana z dysproporcją między pośladkami, co znacząco wpłynie na poprawę ich wyglądu.
  • Zgodność tkankowa – Podobnie jak w przypadku lipofillingu piersi nie ma ryzyka odrzucenia wprowadzanych komórek tłuszczowych.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów z wykorzystaniem własnego tłuszczu?

To jak długo kobieta będzie mogła cieszyć się z wyglądu powiększonych piersi czy pośladków zależne jest od wielu czynników. Wpływ na to mają: m.in.: odżywianie i utrzymywanie odpowiedniej masy ciała. Nadmierne odchudzanie i stosowanie restrykcyjnych diet prowadzi do zredukowania przeszczepionej tkanki tłuszczowej, w skutek czego efekty zabiegów mogą stopniowo zanikać.

Co dyskwalifikuje do wykonania zabiegów z wykorzystaniem własnego tłuszczu?

Tak jak w przypadku wykonywania każdego zabiegu, istnieją jednostki chorobowe, które są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Można do nich zaliczyć choroby nowotworowe ( szczególnie raka piersi w przypadku lipofillingu, a nawet obciążenie genetyczne predysponujące do wystąpienia schorzenia ), zaburzenia krzepliwości krwi, choroby związane z układem krążenia i serca, cukrzycę, choroby nerek. Ponadto niski poziom tkanki tłuszczowej u bardzo szczupłych osób również może być czynnikiem dyskwalifikującym do wykonania zabiegów, podobnie jak okres ciąży i karmienia.

Przygotowanie do zabiegu – co należy zrobić zanim zostanie przeprowadzony przeszczep tłuszczu?

Najważniejsza jest konsultacja z lekarzem wykonującym dany zabieg. Należy dokładnie poinformować go o schorzeniach z jakimi się borykamy, aby upewnić się czy nie stanowią one przeciwwskazania do wykonania przeszczepu komórek tłuszczowych. Przed zabiegiem warto także zrobić podstawowe badania krwi. Morfologia wykaże ogólny stan zdrowia naszego organizmu i będzie stanowić źródło informacji dla lekarza.

 

 

 

https://absenting.com.pl https://goldavocado.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/115-sypialnia-w-stylu-prowansalskim