Zdrowie i Uroda

Czy błonnik witalny jest zdrowy?

716Views

Błonnik witalny posiada wiele zalet – jest cennym składnikiem mającym pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Czy warto go suplementować?

Spożywanie błonnika pokarmowego jest bardzo ważną częścią każdej zdrowej diety. Substancja ta jest niezbędna dla utrzymania prawidłowej pracy układu pokarmowego, a w szczególności jelit. Błonnik witalny to jej udoskonalona wersja, której spożywanie wiąże się z wieloma korzyściami dotyczącymi ogólnego zdrowia oraz… odchudzania. Można znaleźć go w suplementach diety przeznaczonych głównie do poprawy trawienia.

Czy suplementy diety mogą poprawiać trawienie?

Suplementy diety wykorzystujące błonnik witalny to rozwiązanie dla każdej osoby, która zmaga się z problemami trawiennymi. Mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie całego układu pokarmowego, w tym w szczególności jelita grubego.

Błonnik pokarmowy bardzo skutecznie oczyszcza jelita dzięki temu, że ma nierozpuszczalną formę – jego działanie przyrównuje się do zmiotki, która usuwa z przewodu pokarmowego wszystkie niestrawione resztki. Zawiera go zdrowa żywność – w tym celu warto jeść szczególnie nasiona, otręby, produkty pełnoziarniste oraz warzywa i owoce.  – mówi ekspert z portalu internetowego dbamozdrowie.org.

Dieta nie powinna być uboga w ten składnik – niedobory błonnika przyczyniają się do powstawania złogów jelitowych, czyli poważnego problemu prowadzącego do niestrawności, uczucia ciężkości oraz chorób układu trawiennego. Z tego względu dostarczanie sobie odpowiedniej dawki błonnika każdego dnia ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Suplementy diety zawierające błonnik witalny pomagają uzupełnić niedobory tego składnika w diecie. Mają przy tym dodatkowe właściwości, dzięki którym są jeszcze cenniejsze – wspierają odchudzanie, obniżają poziom cholesterolu oraz cukru we krwi, a także przyczyniają się do oczyszczania organizmu z toksyn.

Jak błonnik witalny wpływa na odchudzanie i oczyszczanie organizmu?

Czym jest błonnik witalny? Właściwości tego suplementu diety sprawiają, że jest on obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na poprawę pracy jelit oraz oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji. Co więcej, skutecznie wspomaga proces odchudzania, wpływając na wiele związanych z nim aspektów. Wykorzystuje on najlepszą postać błonnika pokarmowego ze starannie wyselekcjonowanych źródeł. Najczęściej używa się błonnika pochodzącego z babki płesznik oraz babki jajowatej – są to zioła o wielu cennych właściwościach. Jakie zastosowanie ma błonnik witalny?

Wspiera zdrowie układu trawiennego

Podstawowym zadaniem błonnika witalnego jest uregulowanie działania układu trawiennego człowieka. Niezdrowa, ciężka dieta często prowadzi do spowolnienia jego pracy. Dzienna dawka błonnika poprawia perystaltykę jelit, ułatwiając usuwanie resztek pokarmowych i zapobiegając przykrym dolegliwościom trawiennym, takim jak ból brzucha, wzdęcia, uczucie ciężkości czy zaparcia. Sprawna praca jelit zmniejsza także ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób, w tym na nowotwory.

Pomaga pozbyć się toksyn

Jedną z większych zalet błonnika witalnego są jego właściwości oczyszczające. Organizm człowieka jest codziennie narażony na wpływ wielu szkodliwych substancji znajdujących się w jedzeniu, powietrzu i otaczającym nas środowisku. Są one częstą przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia, niższej odporności, osłabienia i alergii, powodują również różne choroby, w tym choroby serca czy cukrzycę. Błonnik witalny skutecznie wspiera organizm w usuwaniu toksyn, prowadząc do znacznej poprawy stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Zmniejsza apetyt

Błonnik witalny pomaga również w odchudzaniu, dzięki czemu jest jednym z popularniejszych suplementów diety. Przede wszystkim reguluje poziom cukru we krwi, nie dopuszczając do nagłych napadów głodu. Zmniejsza apetyt także poprzez zapewnianie uczucia sytości na długo po posiłku. Wynika to z faktu, że błonnik chłonie wodę – kiedy dostaje się więc do żołądka, pęcznieje, na długo go wypełniając. Najlepsze właściwości tego typu mają nasiona babki płesznik i babki jajowatej.

Przyspiesza metabolizm

Właściwości odchudzające błonnika witalnego obejmują także przyspieszenie przemiany materii. Pod wpływem jego działania organizm znacznie szybciej trawi pokarm i wykorzystuje dostarczane mu z nim składniki odżywcze. Zapobiega to odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz ułatwia zgubienie zbędnych kilogramów.

Fibre Select – najlepszy suplement diety na oczyszczanie i odchudzanie

Najlepiej stosować błonnik witalny wysokiej jakości, wsparty dodatkowymi substancjami uzupełniającymi jego cenne właściwości. Świetną opcją jest suplement diety Fibre Select, w którym znajdziemy błonnik pokarmowy pochodzący z pełnowartościowych źródeł oraz naturalne prebiotyki przywracające równowagę flory bakteryjnej jelit. Błonnik występuje w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie, który można z łatwością dodać do ulubionego napoju czy zdrowego koktajlu – nie ma smaku ani zapachu, dlatego jego suplementacja nie stanowi żadnego problemu.

Działanie

Regularne stosowanie błonnika witalnego 1-2 razy dziennie przynosi wiele korzyści związanych ze zdrowiem i odchudzaniem. Preparat ten:

  • wspiera proces trawienia,
  • oczyszcza organizm z toksyn,
  • wspomaga odchudzanie,
  • zmniejsza łaknienie,
  • reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi,
  • pozytywnie oddziałuje na samopoczucie,
  • poprawia wygląd i zdrowie skóry.

Skład

W preparacie znajdziemy cenne składniki roślinne będące źródłem błonnika oraz innych ważnych dla zdrowia układu pokarmowego substancji, których właściwości potwierdzają badania. Odpowiednie proporcje i stężenie sprawia, że skutecznie wspierają one trawienie, odchudzanie oraz oczyszczanie z toksyn. Co zawiera skład produktu?

Mikronizowany błonnik jabłkowy

Pozyskuje się go ze skórek jabłek. Pęcznieje w żołądku, zapewniając długotrwałe uczucie sytości – pod tym względem jest porównywalny do tak cenionego składnika, jak babka płesznik, ma jednak łagodniejsze dla żołądka działanie.

Babka jajowata

Babka jajowata wspiera pracę układu trawiennego, pomagając w pozbyciu się zalegających w nim złogów jelitowych. Zapobiega też popularnym problemom trawiennym. Tak jak babka płesznik, hamuje apetyt dzięki przedłużeniu uczucia sytości po posiłku. Ponadto obniża poziom cukru we krwi.

Inulina z korzenia cykorii

Inulina pomaga w odtworzeniu naturalnej mikroflory jelit, przyczyniając się do poprawy działania całego układu trawiennego.

Mikronizowany błonnik lniany

Witalny błonnik lniany wspiera pracę jelit i reguluje wypróżnienia. Skutecznie pozbywa się także zalegających w organizmie szkodliwych produktów przemiany materii.

Oligofruktoza z korzenia cykorii

Jest naturalnym prebiotykiem pozytywnie oddziałującym na florę jelitową.

Opinie

Produkt cieszy się samymi dobrymi opiniami, co sprawia, że obecnie należy do najpopularniejszych preparatów tego typu. Testujące go osoby zauważyły u siebie znaczną poprawę procesów trawiennych oraz wyeliminowanie takich problemów, jak zaparcia, wzdęcia czy niestrawność już w pierwszych tygodniach jego stosowania. Użytkownicy odnotowali także spadek wagi i mniejszy apetyt. Produkt jest ceniony za naturalne składniki i bezpieczeństwo stosowania, ponieważ nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Jak stosować?

Produkt powinno się spożywać 1-2 razy dziennie, dosypując porcję do ulubionego napoju lub wody. Zaleca się regularną porę jego przyjmowania, co pomoże przywrócić równowagę w funkcjonowaniu jelit. Warto zadbać przy tym o zdrowe odżywianie – zbilansowana dieta spotęguje działanie suplementu diety, przyczyniając się do poprawy zdrowia i lepszych efektów odchudzania. Przy błonniku witalnym warto również pić dużo wody, by ułatwić organizmowi wydalenie jego nadmiaru.

Gdzie kupić?

Błonnik witalny można zamówić online, poprzez stronę producenta.

Podsumowanie

Zdrowe odżywianie nie może obejść się bez odpowiedniej dawki błonnika – badania wskazują, że to właśnie dzięki niemu układ pokarmowy jest w stanie zachować równowagę oraz regularnie pozbywać się zalegających w nim szkodliwych produktów przemiany materii. Dieta powinna zawierać wartościowe źródła błonnika, takie jak warzywa, owoce, otręby i nasiona.

 

Łatwiejszym sposobem na dostarczenie sobie odpowiedniej dawki błonnika jest stosowanie suplementów diety – na rynku dostępne są roślinne produkty wysokiej jakości, świetnie uzupełniające dzienne zapotrzebowanie na ten składnik. Wykorzystują one błonnik witalny, którego duże ilości zawierają zioła. Dzięki temu można w wygodny i prosty sposób zadbać o zdrowie swojego przewodu pokarmowego, zmniejszając ryzyko wystąpienia choroby. Ponadto błonnik witalny wspiera usuwanie treści jelitowej, zapobiega dolegliwościom trawiennym oraz skutecznie wspomaga odchudzanie.

 

https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ live url live url