Przemysł górniczy i jego znaczenie
Ciekawe

Przemysł górniczy i jego znaczenie

518Views

Mimo że z roku na rok odchodzi się od wydobycia węgla kamiennego, wiele kopalni zostało zamkniętych, przemysł górniczy nadal ma ogromne znaczenie dla gospodarki krajowej i światowej, a co za tym idzie ważne są wszystkie narzędzia do kucia, dzięki którym praca w górnictwie jest bezpieczniejsza i łatwiejsza.

Przemysł górniczy to ogromne wyposażenie w park maszynowy, gdzie odkuwka oraz inne narzędzia do kucia stanowią podstawę tego przemysłu. Wszystkie elementy powstają za pomocą kucia na gorąco, techniką matrycową, co sprawia że narzędzia wykonane są z wyjątkową precyzją i dokładnością. Taka odkuwka może ważyć od 0,2 kilograma nawet do 25 kilogramów, zatem wykonanie właściwego elementu wymaga doświadczenia i odpowiedniego projektu. Wszelkiego rodzaju odkuwki mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle górniczym i wydobywczym, stosuje się je w takich elementach jak przenośniki, w tym zgrzebła oraz obejmy, w większych maszynach górniczych do jakich zalicza się kombajny górnicze, a także mogą to być elementy niezbędne przy łańcuchach górniczych, mowa tutaj o ogniwach oraz hakach.

https://cuncambias.org http://zen-satori.org/termobuty-i-sztyblety-jezdzieckie/ http://mundopediu.com/gorskie-szalenstwo-w-zasiegu-krakowa-najlepsze-miejsca-na-narty-w-okolicy-miasta/