Zdrowie i Uroda

Paznokcie hybrydowe w domu

942Views

Zadbane paznokcie i dłonie to atrybut każdej nowoczesnej kobiety. Niestety niektóre pani nie mają funduszy na wychodzenie na manicure regularnie. Inne mogą natomiast nie mieć na to czasu. Rozwiązanie mnie zrobienie sobie manicure hybrydowego w domu. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci nie jest bardzo skomplikowana i wystarczy kupić podstawowy zestaw akcesoriów i lampę, aby dosłownie ruszyć z kopyta.

Od czego zacząć metodą hybrydową zdobienia paznokci

Na początek należy kupić sobie zestaw kosmetyków i akcesoriów oraz lampę emitująca promienie UV. Ta lampa jest niezbędna bo służy do utwardzania lakieru na płytce paznokci. Podstawowe lampy można często już kupić nawet za mniej niż 100 zł. Można jednak pójść krok dalej i kupić sobie odrobinę lepszą lampę. Nie jest ona droga i często profesjonalne produkty tego typu można kupić już za jakieś 200 lub 300 zł.

Podstawowe akcesoria i kosmetyki niezbędne do metody hybrydowej

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci wymaga zakupu podstawowych kosmetyków oraz akcesoriów. Tego typu zestaw to pewna inwestycja finansowa, ale dobra informacja jest taka, że będzie można z tego wszystkiego korzystać przez długi czas. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci pozwala uzyskać niezwykle trwały efekt. Nową emalię można zatem nakładać nawet co trzy tygodnia. Dzięki temu kosmetyki zużywa się w naprawdę wolnym tempie. Do manicure hybrydowego trzeba sobie kupić między innymi preparat do odtłuszczania płytki paznokci, tak zwane y top coat oraz lakier hybrydowy. Przyda się też dobry pilnik do paznokci oraz preparat do usuwania lakieru. Ściąganie lakieru hybrydowego jest trochę bardziej skomplikowane i trzeba użyć profesjonalnych kosmetyków, a nie zwykłego zmywacza do paznokci.

Co daje metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Gdy czyta się, co jest potrzebne do rozpoczęcia swojej przygody z hybrydowym manicure w domu, można odnieść wrażenie, że to naprawdę bardzo skomplikowana i droga inwestycja. Mimo wszystko warto ją podjąć bo manicure hybrydowy zapewnia niezwykłą trwałość i doskonały efekt. Jakie są obrotowe nałożone w odpowiedni sposób nie odpryskuje oraz nie kruszy się. Emalia wygląda perfekcyjnie nawet przez 3 tygodnie. Jedyny ubytek to pojawiający się odrost, który jest przecież związane z naturalnym zjawiskiem wzrostu paznokci. Paznokcie hybrydowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla wyjątkowo zabieganych kobiet. Paznokcie robi się raz na kilka tygodni. Kupując zestaw startowy do domu, swoimi paznokciami można zajmować się samodzielnie w wolnym czasie.