Zdrowie i Uroda

Czy różnią się narty skiturowe od innych?

1.17KViews

Skituring to sport, który łączy w sobie niezwykle popularne narciarstwo i turystykę. To połączenie zjazdów po malowniczych stokach z podróżami i ogromną różnorodnością, jaka czeka uczestników skiturowej wycieczki. Skiturowcy bowiem nie szukają wyciągów, a nowych miejsc, które mogą zwiedzić. Oczywiście zjazdy się liczą, ale nie tylko.

Sprzęt skiturowców

Sprzęt dla narciarzy turystycznych, jak czasami nazywanie są skiturowcy, na pierwszy rzut oka wcale nie różni się od sprzętu tradycyjnych narciarzy. Do zjazdu będzie potrzebny nam kask, google, kije, odpowiednie narty, wiązania, buty i strój, który zapewni nam oczekiwany komfort. O ile to wszystko jest oczywiste, o tyle trudno jest laikom znaleźć różnice w sprzęcie dla narciarzy zjazdowych, biegowych lub właśnie skiturowych. Warto wiedzieć, że nawet wiązania skiturowe atomic to coś zupełnie innego, niż wiązania nart tradycyjnych. Jazda na puchu, wśród drzew na krętych, leśnych drogach, czy też na ubitym stoku to podstawa rozważań, jakie faktycznie narty, buty i wiązania powinniśmy wybrać. Reszta kompletu narciarskiego będzie raczej taka sama, jak w przypadku pozostałych odmian narciarstwa.

Narty dla skiturowców

Jakie więc narty powinien dobrać dla siebie skiturowiec? Pierwsze narty dla sportowca, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze skituringiem powinny być wybrane zaraz po butach. Musimy przede wszystkim wiedzieć, czy będziemy zjeżdżać szybko, czy raczej powoli i trasami widokowymi. Przy wyborze szybkich zjazdów należy wybrać wąskie, lekkie narty z zabezpieczeniem bocznym. Tego rodzaju narty będą oczywiście posiadać wiązania skiturowe atomic, jednakże nie jest to jedyna możliwa opcja. Dla osób, które cenią sobie również wymagające wejścia na stok z jednoczesnym zjazdem bardziej relaksującym, w którym szybkość nie ma takiego znaczenia, najlepsze będą szerokie narty o odrobinę mniejszej długości, niż te do szybkiej jazdy.

W każdej sytuacji warto jest udać się do specjalistycznego sklepu, w którym otrzymamy fachową poradę odnośnie wybieranego sprzętu. Doskonała sytuacja jest wtedy, kiedy jesteśmy w stanie skompletować cały swój sprzęt jednocześnie. Wtedy dopasowanie wszystkich elementów będzie znacznie łatwiejsze zarówno dla nas, jak i dla doradcy, który się nami zajmie. Odpowiednie podejście i jasne określenie swoich wymagań to podstawa dobrego wyjścia do sklepu, które skończy się posiadaniem dobrze dopasowanego sprzętu do jazdy skiturowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html wiązania skiturowe atomic.

Stół industrialny dębowy do salonu portal.org live url