Ciekawe

Jak włączyć się do sieci wodociągowej?

1.41KViews

Kiedyś podczas przyłączania budynku do sieci wodociągowej konieczne było spuszczenie wody z instalacji i ponowne jej napełnianie. Mimo że metoda ta w niektórych sytuacjach wciąż znajduje zastosowanie, nie jest już standardem. Dziś przyłącza wykonywane są pod ciśnieniem, co nie tylko przyspiesza cały proces, ale również zmniejsza jego koszty.

Jednak metoda ta wymaga niezbędnych narzędzi i elementów armatury wodociągowej. Jakich?

O tym przeczytasz w artykule.

Moment włączania się do sieci

Aby nawiercić rurę pod ciśnieniem, uprzednio trzeba na nią nałożyć odpowiednią armaturę. Zwykle jest to opaska z zasuwą. Poza nią będziemy potrzebowali również aparatu do nawiercania, który zamontujemy na armaturze.

Jak przebiega proces nawiercania?

Najpierw zakładamy opaskę z zasuwą. Następnie na króćcu podłączeniowym zasuwy montujemy aparat do nawiercania i wywiercamy otwór. Finalnym krokiem jest wycofanie wiertła, zamknięcie zasuwy i zdemontowania aparatu nawiercającego.

Gdy zasuwa jest zamknięta, instalacja pozostaje w pełni szczelna i w każdej chwili możemy do niej podłączyć rurę doprowadzającą wodę dalej.

Inne metody włączenia

Zdarza się, że opisana powyżej metoda jest niemożliwa do wykonania. Czasem armatura w zestawie z opaską nie sprawdza się w danym miejscu, dlatego powstała również opaska bez zaworu, posiadająca samo odcięcie. Wiercąc otwór przy jej zastosowaniu postępujemy niemal tak samo — poza jedną małą różnicą.

Kiedy wycofujemy wiertło, zamiast zakręcania zaworu wciskamy specjalny pilot w komorę odcinającą opaski. Wtedy bez problemu demontujemy aparat i kontynuujemy pracę nad przyłączem.

Poza tym w niektórych sytuacjach przydaje się również trójnik do nawiercania. Jego przeznaczenie jest podobne do opisywanych wyżej opasek, ale poza przyłączem do sieci może być również zastosowany jako rozgałęzienie w instalacji. Dobrej jakości trójniki znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Anwod, na stronie: https://www.anwod.com.pl/oferta/ksztaltki-wodociagowe/trojnik-kolnierzowo-bosy.

 

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ zobacz