Ciekawe

Dobra inwestycja – nowoczesna fotobudka na imprezy branżowe i rodzinne przyjęcia

827Views

Ludzie uwielbiają robić zdjęcia. W dobie smartfonów oraz fotografii cyfrowej uwieczniane jest niemal wszystko i wszędzie. Wykonywanie zdjęć znalazło nawet miejsce na masowych imprezach oraz rodzinnych przyjęciach, jednak w innym wymiarze niż dotychczas. „Zwyczajna” fotka za stołem już nikogo nie bawi. Teraz zaczynają „rządzić” fotobudki.

Kilka słów o historii i zasadzie działania fotobudki

Photo booth znana jest na świecie już od dawna. Pierwsza pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w pod koniec lat 20-tych XX wieku. Natomiast w Polsce rynek fotobudek dopiero zaczyna się rozwijać. Robi to jednak z wielkim impetem, dzięki czemu sprzedaż mobilnych automatów do zdjęć rośnie z roku na rok.

Klasyczna fotobudka składa się z aparatu, drukarki do zdjęć oraz kabiny, która chroni osoby fotografowane przed ciekawskimi spojrzeniami innych ludzi. W standardowym wyposażeniu znajdują się również lampy błyskowe, ławeczki oraz zabawne gadżety, np. maski, wąsy, pióra i kapelusze. Bardzo często wynajęcie photo booth na przyjęcie lub festyn wiąże się z działalnością animatora, który organizuje przeróżne zabawy. Dzięki temu zdjęcia mogą być bardzo oryginalne.

Sprzedaż i wynajem fotobudek

Firmy, których oferta obejmuje sprzedaż fotobudek, bardzo często zajmują się również ich wynajmem. Profesjonalne przedsiębiorstwa zwykle nie skupiają się na jednym modelu, ale proponują urządzenia o różnym standardzie. Dzięki temu mogą się u nich zaopatrywać zarówno osoby prywatne, jednoosobowe firmy, jak i duże agencje eventowe.

Obecnie najłatwiej jest kupić lub wynająć fotobudkę za pośrednictwem Internetu. Platformy sprzedażowe pełne są ofert z nowym i używanym sprzętem, co pozwala na dopasowanie photo booth i akcesoriów do indywidualnych potrzeb. W sieci można znaleźć klasyczne urządzenia, nowoczesne fotobudki o niewielkich rozmiarach, które są łatwe w transporcie i montażu, a także oryginalne selfie mirror.

Oryginalna pamiątka i mnóstwo zabawy

Niezależnie od wybranego modelu, fotobudka zawsze podnosi rangę imprezy. Zdjęcia wykonywane w czasie fajnej zabawy z użyciem ciekawych gadżetów lub aplikacji stają się pamiątką, do której chętnie się wraca. To już nie są cyfrowe fotografie, które gubią się w pamięci komputera, ale namacalne dowody na to, jak udane było spotkanie.

Sprzedaż fotobudek cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem, ponieważ sprawdzają się one na wszelkiego rodzaju przyjęciach i eventach. Równie chętnie korzystają z nich goście na weselach oraz festynach, jak i poważni biznesmeni na targach i imprezach firmowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fotobudka Śląsk – Smove.