Nowoczesny ogród – czego nie może w nim zabraknąć?
Dom i Wnętrze

Nowoczesny ogród – czego nie może w nim zabraknąć?

215Views

Mimo tego, że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza i popołudnia chętniej spędzamy pod kocem na kanapie niż na zewnątrz, to znaczna część z nas snuje już plany na wiosnę. Nim się obejrzymy, zimowa plucha ustąpi miejsca słońcu i budzącej się do życia zieleni. Aby umilić sobie czas oczekiwania do sezonu letniego, warto poznać trendy, jakie będą rządzić w modnych ogrodach w nadchodzącym sezonie!

Ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu

Meble zbudowane z technorattanu od kilku sezonów królują w starannie zaaranżowanych ogrodach prywatnych i zewnętrznych strefach restauracji, hoteli i ośrodków SPA. Tego lata nie będzie inaczej! Ekskluzywne meble ogrodowe wyplatane z syntetycznej plecionki doskonale łączą w sobie walory użytkowe i estetyczne. Możesz mieć pewność, że fotele, krzesła czy huśtawki z technorattanu zachowają swoją nienaganną kondycję pomimo ekspozycji na deszcz, śnieg, promieniowanie UV i skrajne temperatury. Zwarta, nieporowata struktura materiału nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli w nienagannej kondycji nie jest najmniejszym wyzwaniem.

Wybierając nowe meble, które będą umilać latem odpoczynek na świeżym powietrzu, warto skupić swoją uwagę na nietuzinkowych modelach – kanapach o modułowej budowie, ekskluzywnych leżankach, zabudowanych huśtawkach.

Innowacyjne zadaszenie

Twój parasol ogrodowy nie jest w stanie zacienić rozległego tarasu? W takim razie najwyższa pora wzbogacić swoje patio o element, który uniezależni Cię od pogody – pergolę! Innowacyjne pergole dostępne w dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym dodają aranżacji minimalistycznego, modnego rysu, a jednocześnie rzucają na cały taras kojący cień oraz są barierą nie do przejścia dla deszczu i szkodliwego promieniowania UV.