Czy pergole tarasowe sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Dom i Wnętrze

Czy pergole tarasowe sprawdzą się w każdym ogrodzie?

2.44KViews

Zadaszenie tarasu czy części ogrodu to nie lada wyzwanie – pragniemy, aby miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu osłonięte było przede wszystkim przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Do niedawna najczęściej wybieranym produktem był parasol ogrodowy, ten jednak z czasem ustąpił pierwszeństwa pergolom tarasowym. Czy różnią się te dwa produkty? Czy faktycznie pergola okaże się strzałem w dziesiątkę?

Co wybrać: parasol ogrodowy czy pergolę?

Kupno parasola i ustawienie go w ogrodzie z pewnością dla wielu okaże się znacznie łatwiejszym rozwiązaniem, jednak musimy być świadomi, że stałe przesuwanie się słońca po niebie będzie wymagało od nas ciągłego poprawiania ustawienia parasola. Z czasem może zrobić się to uciążliwe. Wybierając pergole tarasowe możemy mieć pewność, że w ciągu całego dnia wybrany przez nas obszar będzie stale zacieniony.

Jak tworzone są pergole? W zależności od modelu mogą być to konstrukcje samodzielnie, jak i tworzone przy ścianie budynku. Bez względu na rodzaj nie musimy bać się ich wznoszenia – to proces szybki i prosty. Istotne jest także to, że nie jest potrzebne żadne zezwolenie budowlane!

Pergole tworzone są na podstawie szkieletu z aluminium – kolejne elementy łączą się ze sobą tworząc stabilną i odporną na zmienne warunki atmosferyczne konstrukcję.
Dach pergoli wykonany jest z materiału technicznego. Jest on odpowiednio zabezpieczony zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem. Skutecznie chronić będzie nas samych i meble ogrodowe przed nagłymi zmianami pogody. Baldachim dachowy może być rozwijany i zwijany w zależności od potrzeb – to bardzo wygodne rozwiązanie!

Estetyczna funkcja pergoli ogrodowe

Poza ochroną przed słońcem pergole projektowane są w taki sposób, aby skutecznie urozmaicać i upiększać przestrzeń ogrodu czy tarasu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że faktycznie konstrukcja ta jest estetycznym dodatkiem. Wiele osób decyduje się na puszczenie po jej nogach kwiatów pnących.