Dom i Wnętrze

Urządzamy sypialnię w stylu boho – czego nie może w niej zabraknąć?

285Views

Styl boho to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz, głównie mieszkalnych, użytkowych, sypialnianych. Łączenie ze sobą elementów, które pozornie do siebie nie pasują, jasna kolorystyka, duża obecność drewna, pościele, a także wielobarwne tekstylia – to tylko niektóre elementy, charakterystyczne dla tego stylu. Aranżując sypialnię w stylu boho, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wtedy na pewno osiągniemy zamierzony efekt.

Czy warto mieć sypialnię w stylu boho? Postaw na dopasowane pościele


Wiele oczywiście zależy od tego, co nam się podoba, jaki styl aranżacji wnętrza jest dla nas najlepszy, spełni nasze oczekiwania. Warto pamiętać, że sypialnia jest pomieszczeniem wyjątkowym, które ma przede wszystkim przeznaczenie relaksacyjne oraz regeneracyjne. To właśnie tam powinniśmy zainstalować takie wyposażenie, dzięki któremu będziemy mieli szansę odpocząć po całym dniu, zregenerować ciało i umysł.

Warto mieć sypialnie w stylu boho, gdyż jest on niezwykle popularny i sprzyja odpoczynkowi. Niemniej jednak trzeba umiejętnie dobrać meble, łóżko, dodatki, pościele.

Odpowiednio dopasowane pościele


W sypialni łóżko jest centralnym miejscem i centralnym wyposażeniem, najważniejszym, bez którego nie będzie mowy o spokojnym wypoczynku. Oczywiście do łóżka trzeba dobrać odpowiedni materac, jak również pościele, kołdry, poduszki.

Jaką pościel trzeba wybrać do stylu boho?

Pościel jest niezwykle indywidualną rzeczą. Powinniśmy wybrać taką, która najbardziej nam pasuje, w której czujemy się idealnie. Przy wyborze pościeli jest bardzo duża dowolność. Możemy wybrać pościele w kwiaty i rośliny, pościel jednobarwną (biel, szarości, zieleń), wzory azteckie czy orientalne.

Co oprócz pościeli powinno być w sypialni aranżowanej w stylu boho?


Przede wszystkim rzeczy, które są wykonane z lekkich czy naturalnych materiałów. Wyposażenie sypialni w stylu boho w zasadzie powinno obejmować wszystkie rzeczy, które są związane z typowymi rzeczami, które funkcjonują w sypialni. Musimy więc dobrać odpowiednie:

– łóżko oraz dywan lub dywaniki,
– szafę na ubrania, regał lub meblościankę,
– lustro,
– lampy oświetleniowe czy kinkiery.

Do tego należy doliczyć dodatki, jak ramki na zdjęcia, ozdoby ścienne wykonane np. z drewna czy wikliny. Ważne jest to, aby postawić na dobrą jakość, naturalne materiały, rzeczy o bardzo dużym potencjale aranżacyjnym, które sprawią, że będziemy się czuć komfortowo.

-satori.org 7group.com trzaikrajobraz.pl