Pergola ogrodowa zmieni charakter ogrodu
Dom i Wnętrze

Pergola ogrodowa zmieni charakter ogrodu

1.33KViews

Współcześnie właściciele przydomowych ogrodów mogą na wiele sposobów urozmaicać tę przestrzeń. Dzięki odpowiednio dobranym meblom oraz dodatkom możliwe jest stworzenie miejsca idealnego do odpoczynku, spotkań w gronie rodziny, organizowania grilla – możliwości jest wiele. Jednym z coraz chętniej wybieranych elementów wystroju ogrodu są pergole. Co warto o nich wiedzieć? Jak nowoczesna pergola zmieni nasz ogród?

Pergola w nowoczesnym wydaniu

Do niedawna pergole kojarzone były z prostymi, drewnianymi konstrukcjami, pod którymi mogliśmy schronić się przed palącym słońcem. Dzisiaj ich rola jest znacznie szersza – zmieniła się także ich budowa. Współcześnie nowoczesne pergole ogrodowe tworzone są z trwałych i odpowiednio zabezpieczonych tworzyw, przez co nie tylko będą funkcjonalnym dodatkiem, ale i skutecznie upiększą przestrzeń ogrodową.

Pergole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – zastosowanie aluminium pozwala na przyspieszenie budowy. Profile mogą być przygotowane dla klientów w jednym z wielu kolorów bogatej palety kolorystycznej. Mogą być one także malowane na kolory drewnopodobne z pełnym usłojeniem. Lekka konstrukcja wznoszona jest w taki sposób, by oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h.

Zadaszenie nowoczesnej pergoli ogrodowej

Nowoczesna pergola ogrodowa może posiadać jedno z dwóch rodzajów zadaszenia. Najbardziej poszukiwanym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z zabezpieczonych profili aluminiowych, obracających się pod pewnym kątem. Zadaszenie takie wygląda niezwykle nowocześnie i sprawia, że całość konstrukcji wygląda bardzo spójnie. Lamele nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenie to dach tworzony z tkanin poliestrowych, pokrytych warstwą poliuretanu.

live url https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ Loftowy metalowy hoker barowy