Ciekawe

Jakie kształty może mieć lampa cofania LED?

827Views

Jakie są najbardziej nietypowe kształty, jeśli chodzi o światła cofania LED, dostosowane do najnowocześniejszych samochodów? Wystarczy rozejrzeć się wśród produktów proponowanych przez chińskich i japońskich technologów. To właśnie tamtejsza część świata zasłużenie uznawana jest za prawdziwego pioniera w dziedzinie nie tylko oświetlenia samochodowego, ale także ogólnej gałęzi motoryzacji. W tej chwili kształty lamp cofania odchodzą od tych, które tradycyjnie wszyscy znamy. Prostokąt z zaokrąglonymi powierzchniami bocznymi znamy wszyscy. A przecież przyszłością światowej motoryzacji jest samochodowe oświetlenie punktowe!

 

Lampa cofania LED punktowa

 

Choć brzmi to dość mało prawdopodobnie, samochodowe oświetlenie punktowe staje się faktem. Aby dotarło do Polski, będziemy musieli zapewne poczekać jeszcze kilka lat. W Japonii oraz Chinach, czyli tam, gdzie technika jest najbardziej rozwinięta, takie rozwiązania są na porządku dziennym. Oczywiście, od razu pojawiają się pytania – jak to możliwe, przecież światło cofania powinno być na tyle widoczne i wyraziste, że zmniejszenie jego wielkości jest zbyt ryzykowne dla naszego bezpieczeństwa w czasie prowadzenia samochodu. Okazuje się, że nie tylko wielkość lampy cofania ma znaczenie, ale intensywność jej świecenia. Emitowany promień białego światła wyznacza charakterystyczną smugę, która przebija się nawet przez najciemniejsze strefy drogowe, niezależnie również od skomplikowanych warunków pogodowych. W praktyce taka wiązka światła przypomina nieco promienie laserowe.

 

Lampa cofania LED (przykład):egkal.pl/lampy-cofania/219-p219-lampa-6-led-cofania-biala-12-24-v.html

 

 

Światło cofania LED – punktowe czy tradycyjne?

 

W tej chwili niekoniecznie trzeba zawracać sobie tym głowę, ponieważ nim nowoczesne rozwiązania producentów oświetlenia samochodowego z Azji dotrą do nas, najpewniej na rynek japoński i chiński dojdą kolejne, jeszcze bardziej zoptymalizowane odpowiedniki. Nawet, jeśli lampy cofania LED punktowe podbiją serca Polaków to i tak pozostanie sentyment do świateł tradycyjnych. Zakup nowszych odpowiedników na początku na pewno blokować będzie wygórowana cena, która dla wielu osób w praktyce okaże się nie do przeskoczenia. Najbliższe lata pokażą, na jak wiele w kwestii postępu technologicznego a propos świateł cofania LED możemy liczyć. Już dziś trwają internetowe prezentacje na konwentach motoryzacyjnych, dostępne w sieci dla wszystkich. Inspirujące tutoriale z filmami instruktażowymi otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości dla wyposażenia samochodu.

 

 

 

 

 

 

live url https://beesafe.pl/porady/dopuszczalna-predkosc-na-drogach/ live url