Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe w Polsce

888Views

Coraz wiece Polaków myśli o własnym domu, gdzieś poza granicami miasta. Zazwyczaj jest to związane z poszukiwaniem spokoju, odcięciem się od zanieczyszczenia, chęci życia bliżej natury. Wybudowanie własnego domu to olbrzymia inwestycja – do niedawna alternatywą było kupienie domu od dewelopera. Dzisiaj możemy przemyśleć także sprawę wybudowania domu w konstrukcji szkieletowej. Decyduje się na niego coraz więcej osób!

Dlaczego domy szkieletowe stają się tak popularne?

Budownictwo szkieletowe to przyszłość- ten rodzaj konstrukcji z pewnością zaciekawi miłośników ekologii oraz… oszczędzania! Domy szkieletowe, oferowane przez takie firmy jak mawit.com.pl, odznaczają się interesującymi bryłami oraz możliwością rozbudowania ich po kilku latach. Od czego zacząć budowę takiego domu?

Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego wykonawcy, który zaproponuje nam kilka lub kilkanaście projektów domów szkieletowych do wyboru. Wśród propozycji znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Ich metraż jest zróżnicowany. Kolejnym krokiem jest zakup działki oraz zadbanie o wszelkie sprawy administracyjne – te mogą zająć nam nieco czasu. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – nie ma potrzeby czekania na cieplejsze dni. Zastosowanie drewna jako głównego budulca oraz fakt, że jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty znacząco ułatwia proces budowy.

Ile czasu trwa wznoszenie domu szkieletowego?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie dom ma być nam oddany. Szacuje się, że jeśli kupujemy dom w stanie surowym zamkniętym sama budowa może potrwać… 2 miesiące. Jeśli czekamy na dom w stanie deweloperskim budowa może zająć ok. 8 miesięcy. Profesjonalne firmy zaproponują nam także wykończenie domu wewnątrz.

 

https://xann.pl/sitemap meble balkonowe promocja http://meble.nom.pl/taras-w-cieniu-altany/