Technologia

Co warto wiedzieć o programie SketchUp?

1.16KViews

SketchUp co to jest? Odpowiedź jest prosta: SketchUp to program umożliwiający projektowanie 3D. Korzystają z niego zarówno profesjonaliści jak i amatorzy.

SketchUp co to jest: dowiedz się więcej

 

SketchUp co to jest naprawdę warto o tym popularny programie do modelowania 3D dowiedzieć się więcej. Rzeczy czy obiektów, które można zaprojektować korzystając ze SketchUp jest mnóstwo. Program służy architektom, architektom krajobrazu, projektantom wnętrz, twórcom gier komputerowych, stolarzom. Sposób projektowania ze SketchUp jest bardzo szybki i do tego niezwykle przyjemny. Osoby, które nie zamierzają wykorzystywać możliwości SketchUp w celach komercyjnych mogą skorzystać z bezpłatnej wersji programu jaką jest SketchUp Make. W odróżnieniu od wersji płatnej SketchUp Pro ta bezpłatna ma mniejsze możliwości. Nie można na przykład importować plików w formacie DXF czy DWG. Korzystając z wersji darmowej nie można też w niej tworzyć dokumentacji do tak zwanego LayOut. Warto jednak wiedzieć, że możliwości, które daje darmowa wersja programu są na tyle duże, że z powodzeniem wystarczają do użytku domowego.

 

Poznaj możliwości SketchUp bliżej

 

Program SketchUp nawet ten w wersji bezpłatnej, umożliwia stworzenie bardzo wielu niezwykle interesujących projektów. Jeżeli chcesz wykorzystać jego pełne możliwości zastanów się, czy nie warto skorzystać z oferty szkoleń online. Nasze kursy pozwolą poznać bardziej zaawansowane możliwości programu SketchUp. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że SketchUp to program do zastosowań wyłącznie amatorskich. To tylko mit; program ma szereg zaawansowanych narzędzi i rozszerzeń, które sprawiają, że można w nich wykonać najbardziej złożone projekty. Grupą osób, które szczególnie chętnie korzystają z programu SketchUp są architekci wnętrz; wykorzystują go między innymi do tworzenia dokumentacji technicznej.