Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble w naszych ogrodach i przy basenach

837Views

Przygotowania ogrodu na wiosnę jeszcze nigdy nie było takie proste – kupując nowoczesne meble technorattanowe czy rattanowe od topowych producentów możemy mieć pewność, że zapełnią one nasza przestrzeń wypoczynkową i pozwolą cieszyć się komfortem przez wiele lat. Jakie produkty warto wybierać? Które z nich tworzone są z wysokiej klasy materiałów?

Komplety mebli ogrodowych

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe? Zdecydowana większość kupujących stwierdzi, że mają być przede wszystkim eleganckie i estetyczne. Wygląd jest ważny, jednak to materiały powinny być dla nas najbardziej istotne. Wybierając meble z niskiej jakości tworzyw ryzykujemy, że już po pierwszym sezonie użytkowania będą one posiadały zarysowania, odkształcenia. Szukając mebli pięknych, ale i trwałych, stawiajmy przede wszystkim na technorattan, który od wielu lat niepodzielnie króluje w polskich ogrodach.

Technorattan to włókno syntetyczne o nieporowatej strukturze, które nie chłonie wilgoci czy brudu. Czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnego problemu. Technorattan jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne: działanie promieniowania UV, deszcz, niskie temperatury. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach, a sam aluminium malowano proszkowo, aby zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy.

Nietuzinkowe meble w ogrodach

Interesującym produktem w ofercie topowych producentów są leżanki i fotele wiszące. Leżanka na basento idealne rozwiązanie, kiedy pragniemy cieszyć się bliskością słońca w wygodnej pozycji. Leżanka umiejscowiona blisko basenu pozwoli cieszyć się wygodą i komfortem, kiedy tylko tego zapragniemy. Dodatkowo wiele modeli leżanek posiada niewielkie kółka, dzięki którym przemieszczanie mebla nie sprawi żadnego problemu.