Dom i Wnętrze

Jak urządzić pokój dziecka?

95Views

Urządzenie pokoju dziecka jest zazwyczaj sporym wyzwaniem. Nie wystarczy realizacja własnej koncepcji. Trzeba pomysły rodzica skonsultować z dzieckiem i w miarę możliwości zrealizować jego marzenia.

Jakie meble do pokoju dziecka?

Wyposażenie dziecięcego pokoju w meble zależy od wieku latorośli i indywidualnych potrzeb potomka. Warto przy tym myśleć perspektywicznie i zakupić meble, które będą „rosły z dzieckiem”. Najczęściej pierwsze meblowanie dotyczy niemowlęcia, zatem koniecznością jest zakup łóżeczka, komody wygodnego fotela do karmienia. Można przy tej okazji poszukać mebli bardziej uniwersalnych, czyli np. łóżeczka z wyjmowanymi bokami, które posłuży dziecku kilka lat. Oczywiście przy okazji zakupu łóżeczka trzeba skompletować pościel dopasowaną do wielkości sprzętu. Internetowy Darymex sklep oferuje ogromną gamę wzorów i rozmiarów pościeli do łóżeczka dziecięcego. Darymex pościel to zarówno komplety dla niemowląt, w pastelowych kolorach z zabawnymi wzorami, jak i słodka pościel dla małych dziewczynek, czy wzorzysta pościel chłopięca w mocnych barwach. Oprócz pościeli w sklepie Darymex zaopatrzyć można się w pozostałe tekstylia: kocyki dziecięce, pokrowce na przewijak, prześcieradełka, jaśki, poduszki przytulanki, zasłony.

Pokój ucznia

Dzieci w późnym wieku przedszkolnym mają już dobrze wykształcony gust, określone zainteresowania i preferencje. To w połączeniu z koniecznością zakupu większego łóżka oraz wyposażenia pokoju w biurko i wygodny fotel jest świetnym momentem na remont pokoju ucznia i wyposażenie go całkiem od nowa. Planując taki remont, koniecznie należy skonsultować go z głównym zainteresowanym, by uniknąć dziecięcego płaczu i tragedii. W zależności od wielkości pokoju wyposażymy go w wygodny, pełnowymiarowy tapczan lub łóżko ze skrzynią, biurko, najlepiej z regulowaną wysokością i także regulowany fotel. Pozostałe meble będą regałami na książki, zabawki i dziecięce skarby oraz szafą ubraniową. Wizyta w sklepie stacjonarnym lub wspólne zakupy on-line mogą być dla całej rodziny ciekawym doświadczeniem.Odwiedzając Darymex sklep, dziecko wybierze odpowiednią dla siebie pościel i dodatki. Darymex pościel dla dzieci oferowana jest w atrakcyjnych wzorach i kolorach. Można być pewnym, że trafi w każdy nawet najbardziej wybredny dziecięcy gust. Przy okazji wybierze sobie jaśki, wzorzystą tapetę 3D oraz ręczniki.

Wygoda i indywidualizm

Pokój dziecka jest miejscem, w którym młody człowiek spędza mnóstwo czasu. Tu bawi się, uczy, przyjmuje kolegów i odpoczywa. Musi więc czuć się w tym lokum bezpiecznie i wygodnie. A dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i dodatkom może zaznaczyć swoje indywidualne potrzeby i zainteresowania. Będąc rodzicami, trzeba to uszanować.