Dom i Wnętrze

Dlaczego drewno lite jest najlepszym wyborem?

Bedroom with pallet bed and wooden crates used as nightstands - 3D Rendering
780Views

Od niedawna lite drewno wraca na polskie salony – polscy konsumenci doceniają nie tylko jego wspaniały wygląd, ale i wysoką odporność na uszkodzenia. Do niedawna lite drewno kojarzone było z dużymi, ciężkimi meblami. Jak sprawa ma się dzisiaj? Co mają do zaproponowania topowi producenci i projektanci? Warto przyjrzeć się ich ofercie z bliska!

Lite drewno – dobra inwestycja na długie lata!

Drewno lite znane jest nam przede wszystkim z pięknych, zabytkowych mebli, spotykanych najczęściej w polskich dworkach czy pałacykach. Do niedawna uważane było ono za zbyt ciężkie i kosztowne, aby zdobić nim mieszkania czy domy prywatne. Dzisiaj projektanci przekonują nas, że ten rodzaj tworzywa może doskonale uzupełnić nawet niewielkie wnętrza, a liczba projektów łóżek czy szaf jest olbrzymia. Co warto wiedzieć o litym drewnie przed zakupem?
Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak sosna, dąb czy buk. Możliwe jest zamówienie mebla wykonanego z drewna egzotycznego, jednak przyjdzie nam poczekać na taki produkt znacznie dłużej, może to się także okazać bardziej kosztowne. Drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, musi być odpowiednio selekcjonowane – usuwane są wszelkie elementy posiadające skazy, sęki czy widoczne oznaki żerowania insektów. Kolejno bele drewna są suszone, aby całkowicie wykluczyć ryzyko pojawienia się pleśni w przyszłości. Dopiero po tym możliwe jest wykonanie pierwszych obróbek stolarskich. Drewno może być dodatkowo zabezpieczone lakierami i bejcami – te ostatnie zmieniają także kolor drewna, nadają mu głębi. Jednym z topowych dostawców mebli drewnianych jest notodo.pl  

 

Jakie modele mebli wybierać do własnego mieszkania?

Wybór mebli z litego drewna jest olbrzymi – jest w czym wybierać! Wśród najczęściej wybieranych wymienia się oczywiście łóżka. Producenci zaproponują nam łóżka z wewnętrznymi komorami, wysuwanymi szufladami czy też z półautomatycznymi stelażami. Klienci wybierają chętnie także pojemne drewniane komody oraz nowoczesne toaletki.

http://meble.nom.pl/taras-w-cieniu-altany/ https://xann.pl/sitemap meble na balkon rattan