Ciekawe

Style hokerów barowych

197Views

Hokery barowe doskonale nadają się do przeróżnych restauracji i do barów. Ich unikalna forma i wysokość umożliwiają nie tylko atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni przy ladzie, lecz także wykorzystanie wysokich parapetów czy wnęk. Ponadto hokery w barze mają jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję.

Tworzenie klimatu przez hokery barowe

Otóż niewątpliwą zaletą hokerów barowych jest właśnie to, że doskonale wręcz tworzą one specyficzny klimat. A to wiadomo, że w barze stanowi bardzo dużą zaletę. Kto bowiem wszedłby do miejsca, w którym jest jakoś tak nijako i nieciekawie? Zapewne nikt.

Teraz jednak pozostaje otwarte pytanie, na jaki styl postawić. Poniżej zaprezentowane zostaną te najbardziej popularne oraz oczywiście, jakie hokery je tworzą. Wówczas będziemy mogli wybrać to, co nam się najbardziej podoba.

1) XIX wieczny angielski bar

Na początek skupmy się właśnie na takim dawnym angielskim barze. Za oknem deszcz, wewnątrz ciemność rozświetlona nielicznymi lampami, dym z cygar i ponure twarze mężczyzn.

Taką atmosferę na pewno pomoże nam stworzyć hoker wykonany z ciemnego drewna, z bogatą obudową w postaci oparcia oraz podłokietników. Dodatkowo siedzisko powinno być wyściełane najlepiej jakimś szorstkim nieco materiałem np. płócienną tkaniną w kratę.

2) w stylu filmowym

Ciekawie też wyglądają wszystkie bary wyglądające, jakby żywcem wyjęte z planu filmowego. Stare kamery, zdjęcia, dawne fotele kinowe…

A do tego hokery wyglądem delikatnie przypominające siedziska dla reżyserów. Wysokie, z czarnym materiałem albo czarną skórą, na prostych nogach, na pewno zachęcą każdego do siadania.

3) jak z westernu

Oczywiście także siedzenie przy barze nieodłącznie kojarzy nam się z westernami. Pełne słońca wnętrze, jasne drewno – surowe, naturalne.

Takie właśnie będą tu hokery barowe. Posiadają one jednak bardzo charakterystyczny kształt, nie do pomylenia z innymi hokerami, w innych stylach. Otóż mają półokrągłe oparcie z pojedynczych walców drewna, podłokietniki oraz wygodne, szerokie siedzenie. Nie ma tu oczywiście żadnego obicia.

Oczywiście powyżej zamieszczone zostały tylko te najważniejsze i ciekawe formy hokerów barowych. Na rynku znajdziemy jeszcze naprawdę sporo innych modeli.

Hokery barowe oferuje sklep Demico.pl