Ciekawe

Zaopatrzenie sklepów z odzieżą używaną

185Views

Sklepy oferujące odzież używaną, czy też odzież vintage, mają swoje stale powiększające się grono zwolenników. Nic dziwnego – zaletą kupowania w takich miejscach jest możliwość kupienia niepowtarzalnych ubrań w atrakcyjnej cenie. Dobrze zaopatrzone sklepy korzystają z usług importera odzieży używanej.

Importer odzieży używanej

Pozyskanie dobrej jakości odzieży używanej jest gwarancją, że sklep bedzie przynosił atrakcyjne dochody. Będąc właścicielem second handu lub przymierzając się do założenia działalności tego typu nie ma potrzeby, by samodzielnie zajmować się sprowadzaniem odzieży z zagranicy. Na rynku funkcjonuje wielu importerów odzieży używanej, którzy specjalizują się w pozyskiwaniu towaru wysokiej jakości na terenie całej Europy. Dodatkową zaletą jest fakt, że firmy importujące odzież używaną zazwyczaj oferują również transport zamówionego towaru. Choć bywa, że określony jest minimalny tonaż, żeby móc zamówić dowiezienie, firmy tego rodzaju często łączą mniejsze zamówienia. W ten sposób nawet mniejsze placówki mogą liczyć na zaopatrzenie.

Rodzaj importowanej odzieży

Importer odzieży używanej posiada ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj można kupić dwa rodzaje towaru: odzież sortowaną oraz odzież niesortowaną. Odzież sortowana to ubrania, które zostały wstępnie wyselekcjonowane. Dzięki temu w towarze nie znajdują się artykuły brudne lub zniszczone, a także istnieje możliwość zakupienia konkretnych części garderoby, np. spodni, sukienek czy t-shirtów. Odzież sortowana ma wyższą cenę. Odzież niesortowana jest tańsza, a w workach można znaleźć wszystkie rodzaje ubrań: od spodni, przez spódnice i sukienki, swetry, bluzy i bluzki po nakrycia głowy, torebki buty i okrycia wierzchnie. Nie ma możliwości przewidzenia, co konkretnie znajduje się w zakupionym towarze.

Zakup i wybór towaru

Rodzaj kupowanego towaru należy uzależnić od systemu prowadzenia sklepu i zapotrzebowania rynku. Odzież niesortowana wymaga dodatkowej pracy, ponieważ przed dostarczeniem jej do sklepu potrzebna będzie weryfikacja zawartości worków, natomiast można znaleźć w nich wszystkie rodzaje ubrań. Jeśli widoczne jest zapotrzebowanie na jakąś konkretną część garderoby lub sklep ma specjalizować się np. w sprzedaży odzieży sportowej, warto sprawdzić, który importer odzieży używanej może ją zapewnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z hurtowni odzieży używanej Angora