Ciekawe

Własne SPA – montaż sauny w domu

85Views

Sauna, czyli doskonałe połączenie relaksu i odpoczynku z dbaniem o zdrowie, to nie luksus, na który pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Co więcej, aby korzystać z jej zalet, nie trzeba nawet wyjeżdżać do drogiego SPA. Wystarczy szybko i prosto zamontować saunę we własnym domu.

Kto może zająć się montażem sauny?

W celu zbudowania sauny pod swoim dachem możemy zatrudnić fachowca, który zrobi to precyzyjnie i najszybciej – gotowa może być ona już w ciągu jednego dnia. Jednak saunę bez większego problemu możemy też zamontować sami, korzystając z dodanej instrukcji lub wielu poradników dostępnych w internecie.

Do wyboru są różne sauny – najmniejsze, przeznaczone do korzystania z nich na siedząco, mają wielkość już od około dwóch-trzech metrów kwadratowych. Nie kupimy jej jednak w całości, montaż sauny wymaga umieszczenia wszystkich jej elementów po kolei, pamiętając o dokładności wykonania.

Dobrze wybierz miejsce

Domowa sauna może znajdować się tak naprawdę niemal w każdym miejscu naszego domu. Możliwy jest nawet montaż sauny na poddaszu, ponieważ skośny sufit nie stanowi tu ograniczenia. Trzeba jednak pamiętać, że do montażu sauny niezbędne jest przyłączenie wody i odpływ do kanalizacji.

Bardzo istotna kwestia, o której również musimy pamiętać przed montażem sauny to wentylacja. W saunie temperatura osiąga wartość nawet około 100 stopni Celsjusza. Przy obecności tak gorącego powietrza, oczywistym skutkiem jest powstawanie wilgoci, która może negatywnie wpływać na inne elementy domu, a przegrzanie sauny może w skrajnych przypadkach wywołać pożar.

Najważniejszy jest komfort

Podczas montażu sauny nie należy zapominać o najważniejszym – budujemy ją po to, aby stała się miejscem relaksu, a korzystać z niej będziemy prawdopodobnie stosunkowo często. Dobrze jest więc zastanowić się, czy będziemy korzystać z niej w pojedynkę, czy w większej grupie, a także czy wystarczy nam miejsce do siedzenia, czy jednak wolelibyśmy odpoczywać leżąc.

W drugim przypadku zdecydujmy się na montaż sauny większej. Wymaga on co prawda wygospodarowania większej przestrzeni, jednak warto pamiętać, że to inwestycja na lata, która dodatkowo pozytywnie odbije się na naszym zdrowiu i poprawi odporność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw