Dom i Wnętrze

Tanie domy całoroczne – czy to możliwe?

124Views

Budowa domu wiąże się w Polsce z wieloletnią tradycją, według której powinien być od stawiany przez długie lata, w taki sposób, aby mógł on posłużyć dla przyszłych pokoleń. Obecnie jednak powoli odchodzi się od domów murowanych na rzecz konstrukcji szkieletowych, które znacząco różnią się od klasycznych konstrukcji.

Czym różnią się tanie domy całoroczne od domów murowanych?

Dzięki wykorzystaniu technologii szkieletowej można z łatwością stworzyć tanie domy całoroczne, które wzorowane są na domach kanadyjskich. Wznoszenie konstrukcji drewnianych wiąże się między innymi z bardzo krótkim czasem realizacji, który może wynieść nawet do dwóch tygodni, co wydaje się niemożliwe w przypadku wznoszenia domów murowanych. Fakt, że domy szkieletowe można wznieść bardzo szybko nie oznacza jednak, że są to konstrukcje liche, czy nietrwałe. Przeciwnie, przy odpowiednim zaplanowaniu układu domu, możliwe jest stworzenie solidnej konstrukcji, która będzie nam służyć przez długie lata.

Czy warto budować tanie domy całoroczne?

Domy szkieletowe posiadają wiele zalet, które niewątpliwie przemawiają na ich korzyść. Poza krótkim czasem realizacji i niskimi kosztami budowy, konstrukcje te charakteryzują się małą bezwładnością cieplną, co oznacza, że można je bardzo szybko ogrzać oraz wychłodzić. Konstrukcje tego typu można dużo łatwiej zmodyfikować, niż klasyczne domy, co sprawia, że jako użytkownicy możemy z czasem zdecydować się na zmianę ścian domu, dostosowując je ściśle do swoich potrzeb.