Ciekawe

Różne fasony damskich sandałów

115Views

Obuwie dla kobiet występuje w ogromnym wyborze i nie inaczej jest jeśli chodzi o sandały damskie. Powoduje to, że panie mogą łatwo wybrać idealne dla siebie obuwie letnie, także jeśli chodzi o fasony.

Sandały na obcasach – efektowny wygląd gwarantowany

Damskie sandały na wysokich obcasach marzą się wielu kobietom, gdyż wspaniale wydłużają nogi i pięknie wyglądają do szortów, sukienek czy letnich spódniczek. W dodatku często można je znaleźć w bardzo atrakcyjnych wariantach, które zwracają uwagę na nogi i pięknie je podkreślają. Nie da się przejść obojętnie na przykład obok sandałów z paskami czy wstążkami, które oplata się wysoko wokół łydek. Jest to prosty sposób na zwrócenie uwagi na swe nogi, tak samo jak w przypadku modnych od kilku sezonów sandałów damskich z frędzlami. Mogą one na przykład podkreślać smukłość kostek, ale też ukrywać masywne, szerokie stopy.

Zanim jednak wybierze się damskie sandały na obcasie, warto pamiętać, że nie wszystkie są wygodne. Niepolecane są na przykład buty na wysokich obcasach z bardzo cienkimi paskami, gdyż chodzenie w nich szybko powoduje ból stóp. Ogólnie takie obuwie powinno się wybierać tylko na specjalne okazje – na pewno nie nadaje się ono do całodziennego noszenia, zwłaszcza gdy niezbędna jest aktywność.

Buty na koturnach

Sandały damskie na konturnach są często wybierane jako alternatywa dla butów na obcasach. Sięgają po nie zwłaszcza panie, które chcą zapewnić sobie optyczne wysmuklenie, dodanie centymetrów oraz wydłużenie nóg. Wybierać można przy tym koturny zwężane lub szerokie. Stawiając na te drugie, warto pamiętać, że masywne buty mogą być ciężkie, a więc dobrze będzie wybierać na przykład koturny z korka, które są bardzo lekkie nawet jeśli są wysokie, co gwarantuje wygodę noszenia. Bardzo masywne buty na koturnach są też niepolecane drobnym i szczupłym paniom, gdyż wprowadzają dysonans i mogą przytłaczać sylwetkę.

Wielką zaletą damskich sandałów na koturnach zwykle jest ich wygoda. Są o wiele bardziej stabilne niż obcasy, więc da się w nich chodzić wygodnie, możliwy jest nawet szybki chód, nawet kiedy w grę wchodzi spora wysokość koturna. Tylko kiedy buty są kiepskiej jakości, mogą przekrzywiać się na bok, co stwarza ryzyko kontuzji.

Płaskie sandały damskie także mogą być atrakcyjne!

Kiedy chce się zapewnić sobie maksymalną wygodę i nie bać się kontuzji, a także móc aktywnie spędzać czas, warto postawić na buty na płaskich bądź nieco grubszych podeszwach. Obecnie znaleźć można je w bardzo atrakcyjnych wariantach, na przykład z licznymi ozdobami, co sprawia, że wyglądają pięknie.