Ciekawe

Prześcieradło nieprzemakalne – co warto wiedzieć?

141Views

Spokojny sen jest niezwykle ważny dla zdrowia każdego człowieka, a zwłaszcza dziecka – to właśnie wtedy może ono odpocząć, nabrać sił, zregenerować organizm. Z tego powodu bardzo istotną kwestią jest właściwy dobór akcesoriów do sypialni. Poza dobrą pościelą warto postawić również na prześcieradło nieprzemakalne.

Czym są prześcieradła nieprzemakalne?

Każdy rodzic doskonale wie, że dziecku, zwłaszcza bardzo małemu, które dopiero pożegnało się z pieluchą, od czasu do czasu mogą przytrafić się podczas snu rozmaite wpadki. Skutkiem tego jest nie tylko mokra piżama, ale także pościel i materac. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest niewątpliwie prześcieradło nieprzemakalne, które pełni funkcję ochronną. Jego wierzchnia część pokryta jest przyjemnym materiałem (np. frotte), zaś spód – specjalnym tworzywem, które zatrzymuje wilgoć, nie pozwalając mu na przedostanie się niżej i zabrudzenie, zmoczenie czy jakiekolwiek inne uszkodzenie materaca.

Wielu rodziców wybiera prześcieradło z gumką 80×200, które po założeniu na materac nie przesuwa się, nie zagina ani nie zsuwa z łóżka. Przez cały czas pozostaje na swym miejscu, nie powodując niepotrzebnego przerywania snu maluchowi. Nieprzemakalne prześcieradło z gumką 80×200 sprawdzi się oczywiście również w przypadku pojedynczych łóżek dla osób dorosłych.

Dobry wybór

Ważną sprawą jest również odpowiednia decyzja odnośnie samego rodzaju produktu. Kupując niskiej jakości prześcieradło nieprzemakalne można często rozczarować się brakiem efektów jego działania oraz kiepskim rodzajem dzianiny. Warto pamiętać, że w tym przypadku bardzo istotny jest nie tylko gatunek materiału wierzchniego, ale także tkaniny użytej na spodzie, która ma zabezpieczać materac. Prześcieradła nieprzemakalne muszą jednocześnie dawać skórze swobodnie oddychać i to również należy wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Oczywiście kwestią równie ważną jest także odpowiedni rozmiar – prześcieradło nieprzemakalne, tak jak każde inne, musi być idealnie dopasowane do wymiarów materaca. Za małe lub zbyt duże będzie się marszczyło, zwijało, spadało, co z całą pewnością nie pozwoli na komfortowy odpoczynek. Przed zakupem warto zatem dokładnie zmierzyć materac i na tej podstawie dobrać rozmiar prześcieradła nieprzemakalnego.