Ciekawe

Pomysły na kapcie na szydełku

52Views

Ręcznie zrobione kapcie na szydełku budzą wiele emocji. Sięga po nie coraz więcej osób, bo są idealnie dopasowane do stopy, oryginalne i tanie. Zajmują mało miejsca, więc można mieć ich w domu nawet kilkanaście par – a ich ilość nie zawali całej szafy. Oto kilka pomysłów na najmodniejsze wzory kapci na szydełku!

Z ozdobami zrobionymi na szydełku

Najmodniejsze modele kapci na szydełku to te z ozdobami wykonanymi tą samą metodą. Mogą to być kwiatki, motylki lub po prostu wstawki zrobione innym wzorem. Te ażurowe ozdóbki przyciągają wzrok. Ich wzory są właściwie dowolne. Mogą to być stokrotki, tulipany… albo cokolwiek innego. Za ozdobę mogą służyć nawet kwiaty, które są w całości wymyślone.
Szydełkowe kwiatki są często wykorzystywane jako ozdoba wielu ubrań. Ten motyw można dołączyć do czapek, opasek, bluzeczek i… do kapci. To bardzo uniwersalna ozdoba, która pozwala na stworzenie całych kompletów z tym właśnie powtarzającym się motywem.

Mokasyny

Ten rodzaj kapci na szydełku przypomina zwykłe mokasyny. Są troszkę kwadratowe, często łączenia pomiędzy poszczególnymi częściami są widoczne. Bardzo przypominają normalne, tradycyjne obuwie.
Takie mokasyny pasują do wielu stylizacji. Są delikatne i mniej dziewczęce niż pozostałe wzory kapci na szydełku. Są one bardzo ciekawą propozycją dla pań, które cenią sobie wygodę i oryginalny styl.

Ze wstążeczką

To bardzo modne i dziewczęce połączenie szydełkowych bucików i wstążeczki. Dzięki temu rozwiązaniu, kapcie nawiązują do baletek. Są piękne i nadają się dla pań w każdym wieku. Nawet tych najmłodszych. W takich butach będą dobrze wyglądały i mamy i córki. Można nawet wykorzystać je jako element pasującej stylizacji do międzypokoleniowej sesji zdjęciowej.
Satynowa lub jedwabna wstążka przełamuje monotonię włóczki, z której wykonano kapcie. To ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie elegancką wygodę.

Maleńkie na sznureczku

Dla najmłodszych dzieci, proponuje się kapcie na szydełku, które przypominają skarpetki. Są wiązane powyżej kostki za pomocą krótkiego sznureczka. Dzięki nim maluch ich nie zgubi.
Takie kapcie są bardzo dobre, zwłaszcza dla dzieci, które jeszcze nie chodzą. Wyglądają przesłodko, a do tego ogrzewają stópki.

Kapcie na szydełku znaleźć można w Artistroom.pl