Zdrowie i Uroda

Piękna skóra bez zmarszczek

326Views

Twoja niegdyś napięta i nawilżona skóra traci swoje napięcie i witalność? Niestety, nie jest długo dane nam się cieszyć idealnie gładką skórą. Już po 20 roku życia na naszej twarzy pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki, których z czasem przybywa. Zmiany zachodzące w ciele mogą być źródłem ogromnej frustracji i kompleksów. Czy musimy bezczynnie patrzeć, jak nasza twarz zmienia się nie do poznania? Niekoniecznie!

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Pewnym i skutecznym sposobem na wygładzenie zmarszczek jest wypełnienie ich preparatem powstałym na bazie kwasu hialuronowego. Zaledwie kilkunastominutowa wizyta w gabinecie medycyny estetycznej przynosi fenomenalne efekty. Kwas aplikowany iniekcyjne w głębsze warstwy skóry likwiduje zmarszczki, przywraca cerze witalność i napięcie, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Co ważne, kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele (głównie skórze, stawach i gałkach ocznych), więc umieszczenie do w skórze nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji. Niezwykle popularny zabieg medycyny estetycznej nie wymaga wcześniejszych przygotowań ani rezygnacji ze swoich obowiązków. W pełni zadowalające i długotrwałe zmiany w ciele są zauważalne natychmiastowo.

Zmarszczki mimiczne

Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą pozbyć się szpecących zmarszczek mimicznych, jest kuracja  z użyciem toksyny zwanej botoksem. Zaaplikowana w skórę bakteria bacillus botulinum blokuje połączenia między zakończeniami nerwowymi a mięśniami. Efektem zabiegu jest rozluźnienie mięśni mimicznych oraz wygładzenie głębokich zmarszczek. Toksyna botulinowa polecana jest pacjentom, którzy chcą pozbyć się nierówności powstałych w okolicach ust, zniwelować „lwią zmarszczkę” czy bruzdy nosowo-wargowe. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie filine.pl.