Ogrodowy zakątek wyłącznie dla Ciebie
Dom i Wnętrze

Ogrodowy zakątek wyłącznie dla Ciebie

1.12KViews

Integracja to wspaniała sprawa. Dążenie do wzmocnienia więzi z bliskimi to przedsięwzięcie zasługujące na uznanie. Ale przyznajmy to sami, nie zawsze mamy ochoty być z ludźmi i wśród ludzi. Czasami, jedyne o czym marzymy, to skryć się przed całym światem, żeby się uspokoić i poukładać rozproszone myśli. Nasze ogrody doskonale się do tego nadają, wręcz przez cały rok.

Leżanka ogrodowa lub fotel wiszący

Ogrodowy azyl stworzymy w miejscu, które bezpośrednio łączy się z resztą malowniczego świata. Pod romantyczną pergolą różaną czy w pobliżu wodospadu. Wystarczy ustawić tam mebel, który umożliwi nam całkowite odprężenie. Leżanka ogrodowa to podstawa wypoczynku w pojedynkę. Podczas słonecznych dni i u progu chłodnej jesieni. Zamiast leżanki (albo obok niej) w prywatnym zakątku sprawdzi się też fotel wiszący w wersji kokon. Takie meble (i wiele innych!) znajdziemy na stronie gardenspace.pl.

Uniwersalny parasol na taras

Jeśli chcemy nasze miejsce do pobycia w samotności zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi czy drobnym deszczem, to wybierzmy parasol na taras. Sprawdzi się on nie tylko w pobliżu domu, ale też w wybranym przez nas zakamarku, który chcemy perfekcyjnie urządzić i przygotować na kolejne sezony odpoczynku na łonie natury. Nowoczesne parasole tarasowe są bardzo eleganckie a przy tym solidne, więc spełnią oczekiwania miłośników ogrodowej perfekcji.

Azyl w altance lub w domku ogrodowym

Jeśli mamy rozległy ogród, to stworzenie w nim totalnie prywatnego azylu nie jest trudnym zadaniem. Bardzo inspirujące pod tym względem okazują się klasyczne ogrody angielskie, w których aranżowano takie miejsca do sekretnych spotkań. Często były to stylowe altanki schowane pośród wielkich drzew. W nowoczesnym ogrodzie warto przywołać ten tradycyjny model małej architektury, żeby wyczarować prywatne królestwo relaksu i wyciszenia. Można zdecydować się także na wersję nawiązującą do trendów skandynawskich, czyli domek ogrodowy (także z funkcją sauny czy z miejscem do grillowania).