Dom i Wnętrze

Nowoczesne elewacje do Twojego domu

225Views

Patrząc jak duży następuje z roku na rok postęp technologiczny w architekturze, jak bardzo poszerzają się formy oraz horyzonty architektów i inwestorów – zdecydowanie można stwierdzić, że odpowiednio wybrana elewacja stanowi swojego rodzaju sztukę. W dzisiejszych czasach, nie ma już ludzi którzy zadowolą się bylejakością.

Z racji dużego i łatwego dostępu do różnych materiałów, warto zastosować nowoczesne rozwiązania.

Nowoczesne elewacje wykonane z betonu

Niewątpliwie trwałym rozwiązaniem jest zastosowanie prefabrykatów z betonu. Beton wykorzystywany do produkcji prefabrykatów, charakteryzuje się ogromną trwałością oraz nowoczesnym stylem. Prefabrykaty z betonu ozdobnego oraz architektonicznego posiadają różne wielkości, a także grubości, co pozwala na uzyskanie elewacji jedynej w sowim rodzaju. Jednakowe wymiary pozwalają zachować spójność, którą zdecydowanie ciężko jest uzyskać stosując np. kamień. Materiał w postaci kamienia nigdy nie będzie jednakowy. Podobnie drewno.

Prefabrykaty z betonu pozwalają także uzyskać idealnie równą i gładką powierzchnię. Wzory prefabrykatów betonowych są wykonywane zawsze na indywidualne zamówienia inwestorów, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i wielkość domu.

Prefabrykaty z betonu charakteryzują się także ogromną wytrzymałością, ponieważ sam beton jest odpornym materiałem. A dodatkowo prefabrykaty zawierają w sobie dodatkowe zbrojenia.

Elementy z betonowych prefabrykatów są najpierw poziomowane, a następnie mocowane bezpośrednio do ściany za pomocą odpowiednich zapraw i klejów. Można je także przymocować używając kotew.

Elewacje z kamienia

Elewacje z użyciem kamienia traktuje się jako dodatek. Nie stosuje się bowiem kamienia na dużych powierzchniach. Duża popularnością cieszy się wśród prywatnych domów. Kamienie wykorzystywane do kamiennych elewacji to głównie piaskowiec ale także łupek i dolomit. Wybierając odpowiedni kamień, należy wziąć pod uwagę wytrzymałość kamienia oraz jego odporność na warunki atmosferyczne takie jak np. mróz. Ale dobrze jest również wybrać kamień taki, który będzie łatwy do czyszczenia.

Możemy wybierać zarówno z kamieni naturalnych jak i sztucznych. Naturalnymi kamienia są te wymienione wyżej, natomiast sztuczne często są produkowane w postaci prefabrykatów z betonu.

Jest to zdecydowanie tańsza opcja od użycia kamieni naturalnych.

Bez względu na to jakiego rodzaju elewację wybierzemy, zdecydujmy się na taką, która będzie pasowała do otoczenia oraz stylu i charakteru całego domu. Elewacja jest elementem domu, którego nie zmienia się za często. Dlatego warto rozważyć i wybrać opcję, która nam najbardziej odpowiada.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykaty z betonu – fabudwkb.com.pl.