Ciekawe

Najlepsza droga do skitouringu

117Views

Obecnie coraz popularniejszym sprzętem jest skitouring. Czym on takim szczególnym się charakteryzuje? Czy uprawianie go wymaga odpowiedniego sprzętu? Jaki to będzie sprzęt? I w końcu – dlaczego narty skiturowe atomic uchodzą za najlepsze? Na te wszystkie pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej.

Czym jest skitouring?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć kilka słów o tym, co to w ogóle jest ten skitouring i dlaczego specjalne narty skitourowe atomic są tu tak potrzebne. Otóż skitouring to połączenie turystyki wysokogórskiej ze zjazdami narciarskimi. Czasem zawiera w sobie także elementy alpinizmu oraz freeridingu, kiedy wybieramy całkowicie nieznane nikomu, dziewicze trasy.

No właśnie – bo co to jest dokładniej ten skitouring? Otóż jest to nic innego, jak właśnie wspinanie się na szczyt, aby następnie z niego zjechać. Nie ma tu wyklepanych dróg, stoków… Jak zatem widać, jest to sport przeznaczony raczej już dla doświadczonych adeptów powyższych dyscyplin. Zapewnia na pewno całkiem sporą dawkę adrenaliny!

Sprzęt do skitouringu

Oczywiście specyfika tego sportu wymusza także to, że sprzęt do niego będzie nieco inny. Tutaj bowiem przede wszystkim różnica zawarta będzie w nartach. Specjalne skitourowe narty charakteryzują się na pewno lekkością – nikt przecież nie byłby w stanie wdrapywać się na szczyty z naprawdę ciężkimi nartami.

Jednak to oczywiście nie koniec różnić między zwykłymi nartami a tymi przeznaczonymi do skitouringu. Jak zatem widać doskonale w skitouringu poruszamy się nie na ubitym, lecz na miękkim, puszystym śniegu. Takie narty zatem muszą także być odpowiednio bardziej miękkie i elastyczne, aby się utrzymać i nie wpaść w zaspy.

Narty skiturowe atomic – najlepszy wybór na rynku

Kiedy już złapiemy bakcyla skitouringu, pozostaje nam w zasadzie tylko i wyłącznie zakup odpowiedniego sprzętu. W tym zakresie za najlepszego producenta uchodzi bez wątpienia firma atomic, zaś narty skiturowe atomic uważane są jeden z najlepszych wyborów. Z jakiego powodu?

Przede wszystkim firmę tę cechuje wyjątkowo wysoka jakość oraz całkiem przystępna cena. Ponadto lata doświadczenia sprawiły, że produkty tej firmy są w pełni ergonomiczne i jak najlepiej dostosowane do potrzeb narciarzy. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że oczywiście zachwyt budzi ich lekkość oraz wyjątkowa elastyczność. Choć wersja tych nart przeznaczona do freeridingu jest nieco bardziej sztywna, co jest oczywiście w pełni zrozumiałe i podyktowane innymi śniegowymi warunkami dla zjeżdżającego narciarza.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na narty skiturowe atomic